Piraci LEGO mieli mało zestawów? Dzięki Idea Books możesz mieć ich więcej!

LEGO Ideas Book

Ze wszystkich klasycznych linii tematycznych LEGO, a więc Town, Space, Castle i Pirates I, właśnie ci ostatni mieli zdecydowanie najmniej zestawów. Mimo to seria ta osiągnęła wielki sukces i po latach wspominana jest z wielkim sentymentem. Obecnie wielu AFOL-i kolekcjonuje piratów i spełnia marzenia z dzieciństwa. Co zrobić, gdy uzbiera się wszystkie zestawy Pirates? Złożyć inne z LEGO Idea Books!

Klasyczne zestawy z serii Pirates- i wiele innych fantastycznych zestawów sprzed lat – znajdziesz w naszym Sklepie ZNANE KLOCKI.

LEGO Idea Books

A dokładniej z jednej książeczki Idea Book z 1990 r. Wcześniejsze edycje zostały wydane przed premierą klasycznych piratów, co miało miejsce w 1989 roku. Ostatni katalog Idea Book z 1991 nie zawierał już planów i instrukcji dodatkowych zestawów Pirates. Co ciekawe, w 1990 roku nie pojawił się ani jeden piracki zestaw. No tak – parę z nich znalazło się w Idea Book!

Chcesz wiedzieć więcej szczegółów na temat Idea Books? Przeczytaj nasz artykuł o LEGO Idea Books, a przy okazji znajdziesz instrukcje do kilkunastu zestawów Castle, które nigdy nie były w sprzedaży!

Pirates w Idea Book 1990

W Idea Books znajdziesz nie tylko instrukcje do alternatywnych konstrukcji, ale też (a może przede wszystkim) nowe modele pokazane w postaci ciekawych dioram i makiet. Trudno o ich idealne odwzorowanie bez planów, ale przypatrzmy się im w pierwszej kolejności.

Na powyższym zdjęciu widać opuszczony lub zdobyty przez piratów fort Imperial Soldiers. Wolnostojąca wieża na rzadkiej płytce z wyspą (tylko w Forbidden Island z 1989) wygląda na dobudowaną przez korsarzy, na co wskazuje zupełnie inny kolor budulca. Całość może się podobać, a sama przystań jest dobrze broniona przez aż 3 armaty!

Być może jeszcze ciekawiej prezentuje się kolejna forteca (zdjęcie główne). Płytka bazowa 2552 jest tak zabudowana, że nie widać jej charakterystycznej rampy! Na froncie (a raczej tyle – wspomniana rampa leży gdzieś po drugiej stronie) zbudowano na wodzie umocnienia z bastionem. Cała budowla wymaga wielu drogich elementów LEGO, jak dużych flag Imperial Soldiers czy paneli 2345 i 4444 z nadrukami. Do przystani zacumował okręt, ale nie jest to Carribean Clipper, lecz bardzo podobna jednostka! Perspektywa może być myląca, ale wydaje się, że składa się tylko z dziobu i rufy – brakuje w niej środkowego modułu kadłuba, a także np. charakterystycznego galionu w postaci żółtej papugi.

O 1 środkowy moduł został też okrojony Black Seas Barracuda! Okręt piratów z Idea Book ma zupełnie inną burtę i rufę, ale wciąż może się podobać. Może warto spróbować go odbudować na podstawie tego pojedynczego obrazka? LEGO zadbało bowiem o instrukcje dla mniejszych zestawów!

Jednym z nich jest kolejna jednostka pływająca, ale… wielokrotnie mniejsza. Stateczek ten bazuje na zwykłej łódce Pirates i trzeba przyznać, że nie wygląda najgorzej, choć można pokusić się o zastąpienie plastikowego żagla jego płóciennym odpowiednikiem. Łajbę zbudujesz w 6 krokach.

Z kolei aż 11 kroków wymaga stworzenie kolejnego setu Pirates z Idea Book 1990! To świetna informacja dla miłośników Imperial Soldiers, a więc niebieskich żołnierzy Imperium! Ich strażnica na wyspie wygląda bardzo ładnie i idealnie komponuje się w klimat wczesnych piratów LEGO. Jeżeli chciałbyś ją zbudować i postawić na półkę, to musisz przygotować się na zakup sporo drogich i/lub rzadkich elementów: paneli 2345 i 4444 z nadrukiem, dużej niebieskiej flagi i gubernatora (jego cena to nawet ok. 200 zł!). Poza tym sama podstawka była dostępna tylko w 2 zestawach z 1989 roku – Sabre Island oraz Shipwreck Island. Ale czego się nie robi dla swojego hobby!

Klasyczne zestawy z serii Pirates – i wiele innych fantastycznych zestawów sprzed lat – znajdziesz w naszym Sklepie ZNANE KLOCKI.

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO