Jakie nowe zestawy na koniec 2021 roku? Czekają na nas prawdziwe perełki

LEGO Home Alone. McCallister's House

Mimo, że do końca 2021 zostały tylko 4 pełne miesiące, to czeka na nas jeszcze sporo tegorocznych nowości LEGO. Wiele z nich to ekskluzywne sety składające się z naprawdę dużej liczby elementów. Jakich zestawów LEGO można spodziewać się w okresie wrzesień-grudzień 2021?

Sporo nowości LEGO na koniec 2021

Źródło: LEGO

O niektórych nowościach na koniec 2021 roku już pisaliśmy. Pewne jest, że we wrześniu ukaże się piękny zestaw Ikony Hogwartu (76391) składający się z aż 3010 części . Tego samego miesiąca spodziewana jest premiera stadionu LEGO 10284 Camp Nou, natomiast październik należy do amerykańskich furgonetek (LEGO Ford Raptor F-150 oraz LEGO 10290 Pickup Truck. Z LEGO Ideas oprócz Stratocastera (na temat którego słów kilka nieco dalej) pojawi się też zapewne LEGO Home Alone. McCallister’s House (21330), a więc słynna willa z filmu pt. “Kevin sam w domu”! Może ona kosztować 899 zł, tak więc sporo więcej, niż głosiły plotki. W tym przypadku to akurat dobrze, bo w tej cenie możemy spodziewać się pełnowartościowego zestawu na poziomie 3000-4000 elementów, z wieloma detalami i pułapkami 🙂

Kto wie, być może jeszcze w tym roku ukaże się Titanic z klocków LEGO, który – jeśli wierzyć plotkom – mógłby być największym zestawem w historii duńskiej firmy. Na jego temat nie jest jednak nic pewne, ani przesądzone, ale czego jeszcze możemy się spodziewać w ostatnich miesiącach 2021?

LEGO Technic 42131 CAT D11T Bulldozer

CAT D11 w wersji R. Źródło: Wikipedia

W październiku ma zadebiutować – obok wyżej wymienionych furgonetek – duży zestaw z serii LEGO Technic. Wg plotek ma składać się z 3854 elementów. Dzięki polskiemu katalogowi LEGO czerwiec-grudzień 2021 pewna jest za to jego sugerowana cena, która wynosi 1999,99 zł . Będzie to model zdalnie sterowany i wyposażony w silniki, co nie jest rzadkością w LEGO Technic, ale sama tematyka buldożera już tak. Szykuje się ciekawa konstrukcja!

LEGO Ideas 21329 Fender Stratocaster

Co łączy m.in. Erica Claptona, Jimi Hendrixa czy Yngwie Malmsteena? Oczywiście ich ulubiona i legendarna gitara elektryczna Fender Stratocaster, która ma trafić do sprzedaży już w październiku. To projekt z serii LEGO Ideas, a więc wymyślony i stworzony przez fana klocków LEGO. Nie jest jeszcze jasne jak ma wyglądać finalna wersja gitary produkowanej przez amerykańskiego Fendera nieprzerwanie od 1954 roku. Być może pojawi się w przedsprzedaży VIP już 21 września w cenie 99,99 dolarów.

LEGO 75313 UCS AT-AT

Obecnie największy (1267 części) AT-AT LEGO (75288) z 2020 r. Źródło: LEGO

Maszyn kroczących typu AT-AT z uniwersum Gwiezdnych Wojen było w wydaniu LEGO kilka, ale żadna nie odpowiadała realnym rozmiarom. Wszystko jednak wskazuje, że wkrótce się to zmieni – Duńczycy wydadzą nowego AT-AT-a z Ultimate Collector Series! Wreszcie doczekamy się ogromnej maszyny kroczącej, która ma składać się z ok. 6782 części i kosztować 799,99 dolarów. Być może jej premiera nastąpi w Czarny Piątek, a więc 26 listopada.

LEGO 10293 Winter Village Set

Elf Club House (10275). Źródło: LEGO

Pod koniec roku możemy spodziewać się kolejnego seta w zimowym i świątecznym klimacie. Zwykle były to zestawy Creator 12+, ale ostatni set Elf Club House (10275) był skierowany dla fanów 18+. Nie znamy szczegółów na temat tegorocznej nowości, oprócz tego, że ma kosztować ok. 99,99 euro i być bardziej rozbudowany niż poprzednik. Całkiem możliwe, że nowy zestaw będzie wcześniej dostępny w przedsprzedaży VIP.

A jakiego zestawu LEGO Ty najbardziej wyczekujesz? Gdybyś miał napisać listę życzeń LEGO do św. Mikołaja, to co byś na niej umieścił?

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO