Na oficjalnej stronie LEGO pojawił się nowy zestaw +18. Tym razem jest to coś dla dorosłych fanów Harrego Pottera – Ikony Hogwartu – edycja kolekcjonerska.

Ten zestaw to majstersztyk. Patrząc na zdjęcia wydaje się, że projektanci LEGO weszli na kolejny poziom tworzenia z klocków. Dzieje się tu mnóstwo, jest wiele detali, które cieszą oko ortodoksyjnych fanów kultowego filmu, a kompozycja zestawu jest dość nowatorska. W roli główniej mamy Hedwigę, która odwzorowana jest fenomenalnie! Sowa pojawiła się już w zestawie Hedwiga (75979), wtedy zachwyciła, ale ta konstrukcja jest o dwie półki wyżej.

Zestaw Ikony Hogwartu (76391) składa się z 3010 elementów i jest wyceniony katalogowo na 1099,99 zł. Set dość długo może być w tej cenie, bo prawdopodobnie do dystrybutorów trafi nieco później. Sprzedaż zestawu startuje dopiero 2 września.

Wydaj się, że to arcydzieło z klocków może być początkiem większej kolekcji, nie tylko z Harrego Pottera, ale też kultowych scen z innych filmów, czy seriali na licencji. Taki sposób aranżacji zestawów powinien przypaść do gustu wielu dorosłym fanom LEGO. Więcej zdjęć zestawu możecie zobaczyć na lego.com

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO