Kolejna furgonetka LEGO – 10290 Pickup Truck w przepięknym bordowym kolorze

Creator Expert 10290

Dopiero wczoraj pisałem o Fordzie Raptorze F-150, a LEGO zdążyło już poinformować o kolejnej furgonetce. Tym razem nie jest to zestaw z serii Technic, lecz spadkobiercy legendarnego Model Team – Creator Expert. 10290 Pickup Truck wygląda po prostu obłędnie!

Farmerski furgon z LEGO

10290 Pickup Truck to pełny detali zestaw serii Creator Expert przeznaczony dla dorosłych fanów LEGO. Już na pierwszy rzut oka kojarzy się z amerykańskim furgonem żywcem wyciągniętym z lat 50. XX wieku. Otwarta paka załadunkowa, obłe kształty błotników i maski, niewielkie okrągłe reflektory, olbrzymi grill i klasyczne kołpaki – to tylko niektóre szczegóły zdradzające jego pochodzenie. Aż czuć klimat amerykańskiej farmy! Modelem nie powstydziłby się niejeden AFOL, który może gdzieniegdzie dodałby kilka gramów rdzy.

Źródło: LEGO

Na pozytywny odbiór Pickup Trucka wpływa nie tylko ogrom szczegółów (prawie 1700 części) i dopracowana konstrukcja czy sporo akcesoriów, ale także i kolorystyka. Ciemna czerwień pasuje idealnie do furgonetki z połowy ubiegłego wieku! Zestaw został wyceniony na 599,99 zł, a to uczciwa cena jak za tyle elementów. Jednak jeżeli Wam się nie spieszy, niedługo po premierze będzie do kupienia za niewiele ponad 400 zł.

Źródło: LEGO

Więcej zdjęć tego zestawu znajdziesz na polskiej stronie LEGO.

Jeżeli jednak nie możesz się już doczekać tej furgonetki, możesz ją zamówić (maksymalnie dwie sztuki) w przedsprzedaży na stronie producenta lego.com w cenie 129,99 euro. Do pierwszych klientów trafi jednak dopiero 1 października.

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO

LEGO

Pickup Truck (10290)

  • Seria: LEGO Creator Expert

  • Liczba elementów: 1677

  • Liczba figurek: 0

  • Premiera: 1. październik 2021

  • Cena w dniu premiery: 129,99 euro