Czy fani mogą czuć się oszukani? Zestaw Home Alone prawdopodobnie będzie dużo mniejszy.

Kolejnym zestawem z serii Ideas, na który czekamy jest Home Alone. McCallister’s House. Zestaw, który wymagane 10 000 głosów zdobył już pod koniec 2019 roku, a w zeszłym został wybrany jako oficjalny set do produkcji, jest jednym z bardziej wyczekiwanych pozycji wydawniczych tego roku.

Film “Kevin sam w domu” lubi chyba każdy, stąd też oczekiwania odnośnie tego zestawu były duże. Siłą Home Alone na pewno miały być detale, szczegółowo odwzorowane pomieszczenia i liczne pułapki.

Źródło: Instagram/brick_clicker

Jak donosi na Instagramie brick_clicker, który zazwyczaj jest dobrze poinformowany, zestaw ma kosztować ok. 90 euro, co automatycznie oznacza zupełnie inną konstrukcję, niż wynika z projektu, który został zakwalifikowany do produkcji. Tak niska cena oznacza, że set konstrukcyjnie będzie bardziej zbliżony do np. Ulicy Sezamkowej, niż do setów z serii Modular Buildings.

Pierwotnie zestaw miał zawierać ok. 3000 elementów, dwa w pełni odwzorowane piętra, poddasze, no i oczywiście zamkniętą konstrukcję. Taka konfiguracja świetnie pasowałaby do makiety miasta, jednak przy cenie ok. 450 zł nie możemy liczyć na więcej niż 1300 klocków, co mocno odbije się na wyglądzie zestawu. Prawdopodobnie możemy spodziewać się trzech minifigurek, czyli Kevina, oraz złodziei Harry’ego and Marv’a

Zestaw może być wydany już we wrześniu, a cena katalogowa na poziomie ok. 450 zł, tym razem wyjątkowo chyba nie ucieszy dorosłych fanów klocków LEGO.

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO