Czy Titanic będzie największym oficjalnym zestawem w historii LEGO?

W świecie klocków LEGO w ostatnich dniach dzieje się niewiele. Warto zatem odgrzać pewną plotkę, która od początku roku krąży po Internecie. Zapewne wielu z Was widziało na wystawie klocków LEGO pokazowy model Titanica zbudowany z pół miliona klocków, który mierzył 11 metrów. Potężna budowla robi wrażenie i pewnie niektórzy AFOL-e zastanawiają się, kiedy słynny transatlantyk będzie do kupienia jako oficjalny zestaw.

Titanic z wystawy klocków LEGO złożony jest z 500 000 elementów

Zapewne jedną z przeszkód mogła być tragiczna historia statku, jak wiadomo LEGO trzyma się z dala od tematów chorób, śmierci, czy katastrof. Jednak w ostatnich latach nieco łagodzi politykę wydawniczą i sięga po coraz śmielsze pomysły, otwierając się tym samym na dorosłego klienta.

Wg plotek zestaw Titanic ma szanse stać się największym w historii, liczba klocków może zbliżyć się do 12 000 co pobije Mapę Świata (31203), która została wydana w tym roku. Mapa mimo swoich rekordowych rozmiarów składa się z prostych i tanich brików, tak więc cena katalogowa to tylko 1099 zł. W przypadku Titanica byłoby inaczej, konstrukcja ma posiadać wiele detali, przez co cena może być na poziomie 2500 zł. To byłby również najdroższy zestaw bez licencji. Obecnie najwięcej kosztuje Sokół Millenium, który jest na licencji. Jeżeli powyższe spekulacje się potwierdzą słynny statek może być też najdłuższym zestawem, obecnie rekord należy do Gwiezdnego Niszczyciela Imperium, który po złożeniu ma 124 cm.

Titanic z klocków Cobi

Kiedy zatem możemy spodziewać się informacji o wydaniu Titanica? Prawdopodobnie na jesieni, oczywiście, jeżeli plotki okażą się prawdą. Jeżeli nie, można zadowolić się sporo mniejszym i tańszym substytutem od firmy Cobi, która wypuściła replikę w skali 1:300 składającą się z prawie 3000 elementów.

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO