Bricklink Designer Program – Mountain Fortress autorstwa SleeplessNight. Czy warto zamówić ten zestaw?

Kolejny dzień, kolejny projekt do omówienia. I tutaj miłe zaskoczenie. Mountain Fortress to projekt autorstwa Marcina (SleeplessNight). Czyli już drugi projekt naszego rodaka, który odniósł sukces w programie.

A trzeba przyznać, że jest on imponujący i na pewno przykuje uwagę niejednego fana Castle. Nie zdziwi w końcu nikogo oczywiste nawiązanie do frakcji Black Falcons.

źródło: bricklink

Konstrukcja fortecy jest dość spora, bo składa się łącznie z 3995 elementów oraz 9 minifigurek (jedynie pięć mniej od maksymalnej dozwolonej ilości!). Została ona przedstawiona w typowo zimowej scenerii, od której aż wieje chłodem. Katalogowo została ona wyceniona na 1599.99zł!

źródło: bricklink

Sam build ma co ważne możliwość złożenia/rozłożenia. W zależności od tego czy chcemy mieć gotową bryłę fortecy, czy może też dostęp do jej wnętrza. jej budowanie na pewno nie będzie nudne, patrząc na ciekawe zastosowania między innymi elementów Technic. (Zarówno jako elementy dekoracji jak i konstrukcji samej w sobie).

źródło: bricklink

Wymiary modelu (złożona bryła):
Szerokość: 45,9cm
Długość: 39cm
Wysokość: 59cm

Wymiary modelu (otwarta bryła):
Szerokość: 49,2cm
Długość: 63,1cm
Wysokość: 59cm

Mimo iż nie jestem wielkim fanem Castle, forteca prezentuje się dla mnie naprawdę ciekawie i pewnie zawita do mojej kolekcji. Jest to miła odmiana od budynków wiecznie znajdujących się w klimacie wiosny/lata.

Podoba się Wam ten build? Kupicie fortecę dla swojej armii Black Falcons? Dajcie znać w komentarzach 😉