MOCarni Mistrzowie, czyli o talentach polskiej sceny klockowej

Ruszamy dla Was z zupełnie nową serią artykułów. Zapraszamy do cyklu, w którym przybliżymy Wam konstrukcje naszych zdolnych, rodzimych budowniczych!

Na pierwszy ogień polecą prace Ponurego. Który najczęściej czerpie inspiracje ze świata kinematografii, ale nie boi się eksperymentować z tematyką swoich prac – dziś bowiem zabierzemy Was w podróż przez świat seriali, baśni, dzieł sztuki, a także i słonecznego południa Europy.

Wszystkie poniższe MOC-e zostały stworzone i wykonane przez Ponurego. Są one w pełni purystyczne (nie zawierają customowych elementów). Zajmuje się on właśnie głównie tworzeniem figurek postaci z użyciem wyłącznie oryginalnych elementów LEGO.

Mieszkanie serialowych Kiepskich to jedna z najpopularniejszych prac autora. Na platformie TikTok zdobyła już ponad 2 miliony odsłon!

Znajdziemy tu gustowną meblościankę, piec kaflowy oraz perski dywan, misternie utkany techniką SNOT (Studs Not On Top). Nie mogło zabraknąć kultowych postaci Ferdka, Boczka i Pażdziocha!

Kolejna praca bazuje na „Stańczyku” Jana Matejki. Ponury sprytnie gra tutaj światłem i cieniem – poza ciemnymi barwami klocków, mroku dodaje czarne tło, bankiet w tle rozświetla zaś schowany za kulisami lightbrick.

Ponownie, nie obejdzie się bez SNOT-a, którego znajdziemy tym razem nie tylko na dywanie, ale i na ścianie czy również w fotelu. Ponury zadbał w MOC-u o nawet najmniejsze szczegóły – nie zabrakło porzuconego kaduceusza, wyjętego z koperty listu czy przelatującej w oknie komety.

Król jest nagi! Tym razem Ponury na warsztat bierze baśnie Christiana Andersena. Mała scenka przedstawia kluczowy moment „Nowych szat cesarza”. Na uwagę zasługują tu przede wszystkim piękne figurki, zwłaszcza gwardia w pludrach, które autor zmajstrował z zębatek i dźwigni. Nagiego cesarza umiejętnie odtworzono przy pomocy bioder prosiaka Porky’ego oraz torsu Grubego Thora.

W tym MOC-u świat staje na głowie. Praca przenosi nas do świata serialu „Stranger Things”, a bohaterów scenki do innego wymiaru przy użyciu portalu w podłodze. Ponury podpowiada, że budowlę można bezpiecznie odwrócić do góry nogami – wszystko jest ze sobą solidnie połączone.

Prawdziwą wisienką na torcie będzie projekt zgłoszony do programu Ideas. Grecki domek, wyposażony w przytulne wnętrze, uroczy ogródek, a nawet i małą przestrzeń agroturystyczną ma szansę zawalczyć o zostanie prawdziwym zestawem Lego. Najpierw jednak musi zebrać 10 000 głosów. Z przyjemnością zobaczylibyśmy kolejny polski projekt w serii, więc za Ponurego trzymamy kciuki, a was zachęcamy do głosowania. 

Na projekt możecie zagłosować tutaj:

GREEK HOLIDAY

…a więcej prac Ponurego znajdziecie na jego Profilu:

https://www.instagram.com/p/CfKGaeLr25P/

O którym utalentowanym budowniczym powinniśmy teraz napisać? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!

Jeżeli sam budujesz i chciałbyś nam zaprezentować swoje prace prosimy o kontakt na naszym Facebooku.