BLACKSMITH – WILD WEST zdobył 10 000 głosów w LEGO Ideas

Dzisiaj przeniesiemy się razem w samo serce Dzikiego Zachodu, pełnego kowbojów, szeryfów, i bandytów!

A zabierze nam tam jeden z nowszych projektów Łukasza Łyciuka (llucky) BLACKSMITH – WILD WEST. Jego projekty możecie kojarzyć już z Bricklink Designer Program, w którym jeden niedługo będzie już wysyłany do klientów, a kolejny będziecie mogli zamówić w przedsprzedaży w lutym 2025r.!

Ale wracając do samego projektu. Warsztat kowalski to jednopiętrowy budynek w stylu Dzikiego Zachodu z pionową ciemnoczerwoną elewacją. Składa się z części mieszkalnej i warsztatu. Drzwi przesuwne prowadzą z części mieszkalnej do warsztatu. Dookoła zabudowań znajdziemy oczywiście trochę przesuszonej roślinności oraz całkiem sporego kaktusa.

Budynek mieszkalny oraz warsztat mają zdejmowany dach, który pozwala zajrzeć nam do wnętrza pełnego detali.

Część mieszkalna jest dość dobrze wyposażona. Znajdziemy tam między innymi piec do ogrzewania i podgrzewania jedzenia, meble, łóżko ale też trochę uzbrojenia i bibelotów.

W warsztacie znajdziemy natomiast spory piec hutniczy, kowadła, koło szlifierskie i wiele innych narzędzi. PJest tam również miejsce do podkuwania koni. Przed budynkiem znajduje się także miejsce na naprawę wozów, skład drewna oraz beczkę z wodą pitną.

Standardowy disclaimer:
Pamiętajcie, że każdy projekt, który zdobędzie 10 000 głosów, trafia do wstępnej selekcji prac, podczas której, zespół LEGO Ideas analizuje wszystkie zgłoszenia i wybiera te, które zostaną wydane jako pełnoprawne zestawy w serii Ideas (choć oczywiście po przeróbkach ze strony projektantów LEGO).