Średniowieczny plac miejski oficjalnie zaprezentowany!

Dzisiaj pojawiły się pierwsze zdjęcia jednego z najbardziej wyczekiwanych setów w tym roku. A chodzi nam oczywiście o zestaw 10332 Średniowieczny plac miejski.

Składa się on z 3304 elementów, a katalogowo kosztować będzie1099.99zł.  Jest on inspirowany kultowym zestawem 10193 z 2009 roku. Dlatego znajdziecie w nim sporo nawiązań do poprzednika.

Znajdziemy w nim karczmę, warsztat kowala, wytwórnię sera oraz wieżę obserwacyjną. Budynki można prezentować w formie otwartej jak i zamkniętej (podobnie jak zamek 10305)! Pojawi się niestety sporo naklejek,

Oprócz zabudowań pojawi się tu także osiem minifigurek (w tym nowe torso wilków, figurka poborcy danin oraz nowa koza w ciemnoszarym kolorze, (której mold powrócił do nas w serii CMF). Niestety względem prototypu, w zestawie znajdzie się sporo mniejsza liczba zwierząt. Zniknęły między innymi krowy i koń.

Premiera została ustalona na 4 marca (dla posiadaczy konta vip już od 1 marca). Zestaw będzie sprzedawany w dystrybucji ekskluzywnej/ograniczonej.

Uzupełni on Wasze średniowieczne kolekcje?