Wysyp LEGO Store nad Wisłą? Tylko w tym roku w Polsce możemy mieć już trzy oficjalne sklepy z klockami LEGO!

Polacy kochają klocki LEGO i mimo atrakcyjnych cen u dystrybutorów, zawsze znajdzie się spora grupa klientów, którzy wolą zapłacić nieco więcej, ale kupić klocki w oficjalnym sklepie. Obecnie LEGO posiada ponad 600 swoich sklepów na całym Świecie, tylko w Niemczech jest ich 14!

Przez lata Polska traktowana była po macoszemu przez centralę LEGO w Billund. Na całym Świecie na potęgę otwierano kolejne oficjalne sklepy LEGO, a my mogliśmy tylko kupować w sieciach franczyzowych. Na pierwszy rzut oka niektóre z franczyz nie różniły się od oficjalnego sklepu, asortyment był również bogaty, a i ścianka Pick a Brick się znalazła. Jednak największa różnica pojawiała się przy kasie, kiedy to nie można było nabijać punktów VIP, czy liczyć na gratisy, dostępne na lego.com.

W końcu Duńczycy zaczęli jednak dostrzegać potencjał zakupowy wśród Polaków, pod koniec maja w Galerii Westfield Arkadia otworzono pierwszy LEGO Store, a od kilku miesięcy w Galerii Mokotów szykowana jest druga oficjalna “placówka”. Fani klocków z Warszawy będą więc świetnie zaopatrzeni. A co z innymi miastami?

Choć z każdym rokiem LEGO coraz mocniej rozwija swoją sprzedaż online, to wydaje się, że nie będzie też ograniczać sklepów stacjonarnych. Na liście miast z pewnością powinny znaleźć się Gdańsk, Poznań, Kraków, czy Wrocław. Właśnie we Wrocławiu prawdopodobnie trwają przygotowania do otwarcia trzeciego LEGO Store. Będzie on zlokalizowany w jednej z galerii handlowych, podobno trwa już rekrutacja pracowników.