Bricklink Designer Program – Parisian Street autorstwa NicolasCarlier

Ah te francuskie klimaty. Kiedyś miasto miłości, dziś według wielu jedna z najbrudniejszych i najniebezpieczniejszych stolic europy. Postarajmy się jednak wrócić do czasów jej świetności.

Trzeba przyznać, że architektura Paryża zachwyca po dziś dzień. To właśnie zafascynowany nią Nicolas Carlier postanowił stworzyć projekt Parisian Street. Model ten przedstawia wycinek paryskiej ulicy zbudowany w stylu modularów (choć z pewnymi różnicami, o których zaraz powiemy).

Całość składa się z 3532 elementów i zawiera 7 minifigurek. Budynki zostały zbudowane na dwóch złączonych ze sobą płytkach i w przeciwieństwie do modularów, nie dzielą się one na sekcje. Idąc od lewej strony, znajdziemy tutaj małe bistro z salą bilardową, kwiaciarnię z pracownią malarską na piętrze, piekarnię oraz apartamenty.

Architektura zewnętrzna budynku jest dopracowana i prezentuje się naprawdę dobrze. Nieco gorzej jednak się robi, jak tylko odwrócimy cały model. Okazuje się wtedy, że budynek nie posiada tylnych ścian, ani także żadnych schodów. Mimo doposażenia w meble i akcesoria niemal każdego pomieszczenia, czuć spory niedosyt patrząc na tą konstrukcję od tyłu.

Najlepszym rozwiązaniem był by zakup dwóch takich zestawów, i zbudowanie jednego w odbiciu lustrzanym (z oczywistymi modyfikacjami, jak np. schody) i złączenie ich ze sobą.

Dodatkowo lekko odstrasza także cena, która za ten niedokończony projekt wynosi aż 1349.99zł! W zestawie znajdzie się także 16 specjalnych naklejek, które pomogą nam odpowiednie oznakować lokale.

Po złożeniu cały build ma wymiary:
Szerokość: 19,1cm
Długość: 51,3cm
Wysokość: 33,6cm

Nas mimo wysokiego poziomu detali przodu, niestety model raczej nie przekonał. Brak tylnej ściany i chociażby połączenia tych lokali (dla minifigurek) dyskwalifikuje ten projekt pod zakup.

A wy co sądzicie o tym zestawie? Trafi do waszych kolekcji, zostanie zmodyfikowany, czy raczej po prostu go pominiecie?