Znani i lubiani też składają klocki LEGO.

Jak wszyscy dobrze wiedzą, LEGO to hobby praktycznie dla każdego. Od dzieci, przez dorosłych a nawet emerytów. To też świetny “odstresowywacz” – nie dziwi więc, że także znane osoby, które na codzień mierzą się z presją oczekiwań czy wyników, także chętnie sięgają po klocki LEGO.

Dzisiaj prezentujemy wam małą listę aktorów, sportowców, muzyków, którzy również dali się poznać jako fani duńskiej marki.

Iga Świątek

źródło: instagram LEGO

Jak zapewne wiecie, Iga została niedawno mianowana Ambasadorką marki LEGO w Polsce.

Znana tenisistka wiedzie intensywne życie. Na spowolnienie tempa przed Australian Open a później Igrzyskami Olimpijskimi raczej nie może sobie pozwolić. Klocki LEGO pomagają jej choć na chwilę zapomnieć o tenisie.

Jak sama Iga mówi: ,,Klocki LEGO towarzyszą mi od dzieciństwa, a budowanie kolejnych zestawów i potem rozbieranie ich i tworzenie konstrukcji na bazie wyobraźni pozostało moją pasją do dziś. Cenię sobie ten sposób spędzania czasu pomiędzy turniejami, ale też poszczególnymi meczami, za możliwość oderwania głowy od stresu i presji, jakie na mnie spoczywają

materiały prasowe LEGO

Nie jest zatem tajemnicą, że zarówno dla LEGO, jak i dla Igi współpraca zapowiada się owocnie. Zwłaszcza, że tenisistka od dawna chętnie opowiada o tym, jak układanie klocków pozytywnie wpływa na jej życie prywatne, i zawodowe. 

David Beckham

Beckhama przedstawiać raczej nie trzeba. Światowej klasy gwiazda piłki nożnej, były kapitan reprezentacji Anglii, ikona mody i popkultury. Jednak zdecydowana większość kibiców nie ma pojęcia, że David jest także wielkim fanem LEGO.

źródło: instagram

W 2020r. wziął udział w programie ,,The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”, gdzie poruszony został wątek jego niecodziennego hobby.

Na pytanie o nie odpowiedział:

„Uwielbiam klocki Lego. Dorastałem, składając klocki Lego, gdy miałem osiem lub dziewięć lat i właściwie teraz to kontynuuje”. ,,Victoria (żona piłkarza – przyp. red.) zawsze się ze mnie śmieje. Przyjdzie około drugiej w nocy, a ja nadal będę próbował dokończyć kawałek (modelu – przyp. red.)”.

David Beckham pasjonował się LEGO także gdy był aktywnym piłkarzem.

Jego były kolega z drużyny ujawnił kiedyś, że Beckham po treningu często odpoczywał w pokoju wypełnionym modelami z klocków. Pomagały mu się one zrelaksować i odprężyć po wysiłku.

Quebonafide ( Jakub Grabowski)

To, że raper uwielbia składać klocki wiemy nie od dziś. Postanowił on nawet założyć konto na TikToku, na którym pokazuje swoje złożone budowle pod nazwą LEGONAFIDE, którą musiał później zmienić na Klockonafide z powodu użycia zwrotu LEGO.

źródło: glamrap.pl

Jakub zasłynął także wręczeniem klockowej Złotej Piłki Robertowi Lewandowskiemu. Została ona zaprojektowana przez Mateusza Kustrę (jedynego Polaka z LEGO Certified Proffesional), a następnie zbudowana przez rapera.

źródło: glamrap.pl

Ed Sheeran

Spodziewał się ktoś zobaczyć tego piosenkarza na liście? Jeśli tak, to gratulujemy.

Ed Sheeran od dłuższego czasu pasjonuje się klockami LEGO. Jako jeden z nielicznych celebrytów, brał także udział w akcjach promujących duńską markę. Między innymi w sierpniu 2023 roku fani LEGO mogli spotkać gwiazdora w LEGO Store w Mall of America w Minneapolis, gdzie ten obsługiwał klientów, a także wykonał jeden ze swoich utworów przed sklepem.

źródło: metro.co.uk

Nie zabrakło także podpisywania zestawów i wspólnych zdjęć. Jedna z klientek była wyraźnie zszokowana, gdy zobaczyła go przy ladzie. 

Ed o swoim hobby opowiadał także w programie Graham Norton Show. Wyjaśnił, że gdy dorastał, zawsze marzył o ogromnym zestawie LEGO, lecz nigdy nie było go na taki stać. Kiedy więc osiągnął sukces nadrobił sobie wszystko z nawiązką.

Jak sam powiedział: „Kiedy mój album znalazł się na czele listy przebojów, a ja akurat mijałem sklep LEGO, zobaczyłem wielką Gwiazdę Śmierci i pomyślałem: “Wiesz co. Już czas”.

W ten sposób na nowo rozpoczęła się jego historia z klockami LEGO.

Orlando Bloom

Tego aktora możecie kojarzyć między innymi z filmów Piraci z Karaibów, Władca Pierścieni czy też Placówka. Podczas wywiadu na żywo w programie The Tonight Show Starring Kimmy Fallon, aktor opowiadał o swoim hobby, które zakwitło zwłaszcza podczas początków pandemii, kiedy większość osób siedziała w domach.

źródło: brickfanatics

Już podczas samego programu mogliśmy zobaczyć ściankę za aktorem pełną przeróżnych klockowych modeli. Jego kolekcja skupia się głównie na modelach z serii Technic, Creator Expert, Ideas czy Architecture. Podczas składania Porsche 42096 z synem, ten mówił do niego: ,,Tato, idę już spać”. Na co oczywiście Orlando odpowiedział: ,,Jeszcze 15 minut. Zróbmy chociaż następną stronę”. Skąd my to znamy :)?

źródło: The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Jak widać klocki LEGO przyciągają do siebie wiele osób. Jedni je kolekcjonują, inni czerpią radość z budowania, tworzenia swoich konstrukcji, a jeszcze innym pomagają się zrelaksować.

A jak Wy podchodzicie do tego tematu?