Otwarcie Muzeum Klocków i Figurek LEGO w Krakowie

Dzięki uprzejmości ekipy z Muzeum Bricks&Figs.pl byliśmy obecni na otwarciu prasowym tego lokalu.

Już możemy powiedzieć, że będzie to bardzo ciekawe miejsce w Krakowie dla każdego fana LEGO bez względu na wiek. Ale na wstępie przyjrzyjmy się informacjom na temat tej miejscówki.

Muzeum to oficjalnie otwiera swoje drzwi już 15 kwietnia o godz. 10.00. A znajduje się ono na ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 20 w Krakowie.

Jego stronę możecie już znaleźć na Facebooku: Bricksandfigspl

Na miejscu będziecie mieli szansę zobaczyć największą na świecie kolekcję minifigurek LEGO – potwierdzoną rekordem Guinessa.

Wśród eksponatów znajdziecie także jedne z najrzadszych minifigurek kiedykolwiek wydanych przez LEGO, w tym figurkę kosmity która odwiedziła Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS.

fot. Gazeta Krakowska

Nie zabraknie także kolekcjonerskich oraz rzadkich zestawów na wystawie. W tym oczywiście wielu modularów i zestawów UCS. Co ciekawe zgodnie z zapowiedziami samego muzeum, figurek i modeli będzie nieustannie przybywać!

fot. gazeta krakowska

Oprócz samej wystawy w lokalu znajdziecie mały sklepik z obecnymi oraz kolekcjonerskimi zestawami, figurkami na sztuki oraz ogromną ścianą z klockami sprzedawanymi na wagę! Wybór klocków jest bardzo duży, na pewno większy niż w oficjalnych sklepach marki LEGO w Polsce 🙂

Znajdzie się też miejsce na wypicie świeżej kawy oraz chwilę odpoczynku wśród klocków.

fot. gazeta krakowska

Bez dwóch zdań zapowiada nam się tu naprawdę ciekawa miejscówka na mapie Krakowa.

Wstęp do muzeum będzie oczywiście płatny, jednak na ten moment nie znamy konkretnych cen biletów. Wrócimy do Was z tą informacją już wkrótce.

Odwiedzicie to muzeum w dniu otwarcia?