Rusza sprzedaż LEGO Lord of the Rings – Rivendell! Czy warto kupić ten niesamowity zestaw w dniu premiery?

Już 5 marca, czyli prawdopodobnie dziś w nocy rusza sprzedaż jednego za najbardziej wyczekiwanych zestawów tego roku – LEGO 10316 Rivendell.

Zestaw ten składa się z aż 6167 elementów i kosztuje katalogowo 2399.99zł. Jest to model 18+, przedstawiający malowniczą siedzibę elfów z uniwersum LOTR. Niemal na pewno będzie to zestaw ekskluzywny dostępny wyłącznie w sklepach LEGO.

Przypominamy, że w dniach 5-7 marca, mamy szansę na mini kumulację gratisów.

Tylko do zakupu Rivendell dodawany będzie zestaw 40630 Frodo & Gollum w wartości 70 zł, oraz przy przekroczeniu kwoty 1200zł (co Rivendell z automatu pokrywa), dostaniemy znane z zeszłego roku 40583 Domy świata 1 o rynkowej wartości ok 160 zł.

Do tego oczywiście ok. 5% zniżki na kolejne zakupy w punktach VIP. Przy kwocie 2400 zł to ok 120 zł. Podsumowując zatem korzyści, kupując zestaw w dniu premiery możecie zbić cenę o ok. 350 zł. Może być też tak, że Rivendell szybko zmieni status na chwilowo niedostępny, co w przeszłości bywało nie raz z hitowymi pozycjami. Wtedy jego cena na rynku wtórnym szybko skoczy, więc będziecie mieli szanse na szybki flip z zyskiem kilkuset złotych. Nawet jeżeli zestaw będzie cały czas dostępny to odsprzedaż go np. na allegro przynajmniej 200 zł drożej też nie powinno być problemem, wiele osób jednak woli kupować na popularnej platformie sprzedażowej niż stronie LEGO.

A co z ceną Rivendell, czy może ona spaść w kolejnych tygodniach, czy miesiącach? Z tego co wiemy, przez cały okres obecności na rynku ma być to zestawy w wyłącznej dystrybucji LEGO, zatem taniej niż w cenie katalogowej raczej go nie kupimy. Można ew. poczekać na 2x punkty VIP, jednak nie wiadomo jakie gratisy będą dostępne w tym okresie.

Ale dość już o korzyściach z zakupu Rivendell w dniu premiery. Przyjrzyjmy się detalom tej niesamowitej budowli. Zestaw ma 39 cm wysokości, 75 cm szerokości i 50 cm głębokości. Został zaprojektowany w formie modularnej, więc poszczególne jego części możemy bez problemu odczepiać. Całość jest zbudowana na nieregularnym terenie głównie w kolorze dark tan.

źródło: LEGO

Większość lewej strony i środka zestawu zajmuje spory elficki budynek, pełny łuków i daszków z dużą wieżą po jego lewej stronie. Przy budynku znajdują się 2 duże drzewa, jedno od frontu (duże grube drzewo, podobne do np. dębu) oddzielające zabudowania do drogi, a drugie (wysokie i smukłe jak np. dąb kolumnowy) lekko za budynkiem. Pod altaną, w której Aragorn wraz z Arweną spędzili romantyczne chwile przed wyruszeniem w drogę do Mordoru, znajduje się zbrojownia elfów z masą nowych elementów uzbrojenia!

Świetnym Easter-Eggiem jest także ukryte oko Saurona w fundamentach budynku. W zestawie pojawiła się także nowa roślinność. Coś na wzór chwastów lub paproci wedle uznania.

Sam budynek nie ma tylnych ścian, co pozwala nam zajrzeć do jego bogatego i pełnego detali wnętrza. Znajdziemy tutaj posąg trzymający resztki Narsila- Legendarnego miecza Elendila, którym Isildur odciął palec z pierścieniem Saurona i tym samym zakończył wojnę, zagracony gabinet Elronda oraz obrazy i posągi nawiązujące do historii Śródziemia.

źródło: LEGO

Możemy także zobaczyć miejsce zebrania rady podczas której powstała Drużyna Pierścienia wraz ze stołem, w którym LEGO zaproponowało nam niecodzienną technikę usadowienia figurek, a mianowicie odczepienie im nóżek i przyczepienie elementów tradycyjnych, lub z nadrukami.

źródło: LEGO

Jako że jest to scena przedstawiająca czas zebrania się Drużyny Pierścienia nie mogło zabraknąć figurek jej członków: Gandalfa, Aragorna, Gimliego, Legolasa, Boromira, Froda, Meriadoka, Perigrina oraz Samwise’a. Ponadto jest także gospodarz spotkania Elrond, jego córka Arwena, dwóch nieznanych elfów, stary poczciwy Bilbo oraz towarzysz Gimliego- prawdopodobnie Glóina.

źródło: LEGO

Premiera tego zestawu może zblokować na chwilę serwery LEGO, ale bez paniki, kto dziś połozy się spać nieco później i “zapoluje” odrazu po północy powinien bez problemu kupić. Pytanie jednak czy zestaw ten powtórzy sukces Titanica i wyprzeda się całkowicie z nakładu w pierwszych dniach premiery, czy też nie trzeba będzie się martwić o jego dostępność? Jedno jest pewne, jeżeli już zdecydowaliście, że chcecie mieć LEGO 10316 Rivendell w swojej kolekcji, bierzcie go teraz!

Powyższe linki do produktów i strony LEGO.pl to tzw. linki afiliacyjne. Dzięki nim uzyskujemy małą prowizję za wasze zakupy, którą przeznaczamy na rozwój naszej strony.