Znani i lubiani też składają klocki LEGO. Cześć 2.

Pierwsza część tego artykułu cieszyła się sporym powodzeniem, tak więc postanowiliśmy przygotować drugą część. Bazując częściowo na waszych poleceniach!

Jak wszyscy dobrze wiedzą, LEGO to hobby praktycznie dla każdego. Od dzieci, przez dorosłych a nawet emerytów. To też świetny “odstresowywacz” – nie dziwi więc, że także znane osoby, które na co dzień mierzą się z presją oczekiwań czy wyników, także chętnie sięgają po klocki LEGO.

Dzisiaj prezentujemy wam małą listę aktorów, sportowców, muzyków, którzy również dali się poznać jako fani duńskiej marki.

Daniel Radcliffe

Gwiazdę z filmów Harry Potter raczej każdy kojarzy. Aktor w wir klockowego hobby rzucił się w 2020r. podczas panującej wówczas pandemii. Siedząc w zamknięciu, wraz ze swoją dziewczyną postanowił zbudować dość spory zestaw 75936 Park Jurajski: Atak Tyranozaura. Pochwalił się tym faktem w programie ,,The Late Show” ze Stephenem Colbertem.

źródło: The Late Show

„Właściwie to część „próbuję postępować zgodnie z instrukcjami i zastanawiać się, czy robię to dobrze”, jest dla mnie dość stresująca, więc tak naprawdę tego nie robię, po prostu sortuję elementy na kształty i kolory, a następnie przekazuję je Erin (dziewczyny – przyp. redakcji), a ona je składa. Kiedy więc mówię: „Zbudowałem LEGO”, to tan naprawdę pomogłem”. – powiedział w programie.

Klocki wciągnęły go jednak nieco bardziej, i wkrótce po parku, na półkach aktora zagościła jeszcze postać Yody z klocków oraz trochę figurek. W tym figurka Margaret Hamilton z zestawu 21312 Kobiety z NASA. A postać

źródło: mentalfloss

Myles Turner

Amerykański koszykarz grający obecnie dla zespołu Indiana Pacers. Jak wiadomo, każdy sportowiec ma jakieś hobby, które pomaga mu się odstresować po zawodach. W przypadku Myles’a są to klocki LEGO. A posiada ich trochę!

źródło: si.com

„Buduję klocki Lego. Nie bawię się klockami Lego” – powiedział Turner reporterom podczas jednego z wywiadów. „To dosłownie wszystko, co robię w czasie wolnym.”

Gdy był dzieckiem, rodzice Turnera nie pozwalali mu często grać w gry wideo. Zamiast wpatrywać się w ekran z kontrolerem w dłoni, ojciec Turnera chciał, aby jego syn miał inne kreatywne zajęcie. Odpowiedzią była seria LEGO Bionicles. Figurki robotów LEGO umieszczone w pojemnikach, fascynowały Turnera i nastolatków przez ponad dwie dekady, zanim finalnie wycofano je z rynku w 2010 roku.

źródło: si.com

To właśnie za pomocą różnorakich klocków rozwijał on swoją kreatywność. Hobby wkręciło go na tyle, że posiada już dość sporą kolekcję zestawów, ale także MOCy. W tym dość znanej figury Myles’a w stroju Dartha Vadera wybudowanej dla niego z klocków przez jednego z Certified LEGO Professional.

Darth Myles – si.com

W jego zbiorach znajdziecie między innymi Titanica, oryginalne Cloud City, sporo modularów czy też dom Kevina.

Jak sam gracz mówi:

„Najważniejsze dla mnie w tym Lego jest to, że nie jest to efekciarstwo. To nie jest tak, że próbuję tu po prostu wyjść i zdobyć sponsora. To jest coś, co naprawdę kocham i co mnie pasjonuje”

@thescore

Myles Turner’s LEGO collection is incredible. 👀🤯 [via @Myles Turner]

♬ original sound – thescore

Terry Crews

Amerykański aktor filmowy i telewizyjny, były futbolista. Możecie kojarzyć go między innymi z filmów ,,Niezniszczalni”, ,,Terminator: Ocalenie” czy też z serialu ,,Brooklyn 99″.

Choć o swoim hobby praktycznie nie mówi, to jednak z wielką chęcią pojawił się gościnnie w programie LEGO Masters USA!

źródło: instagram

Po złożeniu UCS’a Tie Fightera i pochwalenia się tym na Instagramie, Tyler powiedział tak:

,,LEGO nauczyło mnie wiele o życiu. Nauczyłem się, że ludzie są jak klocki LEGO. Tylko dlatego, że jesteś w kawałkach, czy to oznacza, że jesteś zepsuty? NIEEEEEEE”

,,Czasami trzeba po prostu wszystko zdemontować i poskładać ponownie, a to wymaga czasu, wytrwałości i dużo cierpliwości.

Ale jeśli się nie poddasz, to osiągniesz swój cel. PAMIĘTAJ, ŻE NIE JESTEŚ ZEPSUTY, PO PROSTU JESZCZE NIE SKOŃCZYŁEŚ.” ,,Buduj dalej!”

@terrycrews

Nothing like a @LEGO build during the holidays!!! #lego #legobuild #sneakertok #adidas

♬ Everything Is AWESOME!!! – Jo Li

Chris Pratt

Tego aktora raczej nie trzeba przedstawiać. Znany głównie z roli Star-Lorda z uniwersum Marvela ale występował też jako Owen Grady w franczyzie Jurassic World. Nie każdy jednak wie, że jest on aktorem głosowym postaci Emmeta z filmów The LEGO Movie i The LEGO Movie 2!

źródło: Warner Bross

Choć niewiele wiemy o jego kolekcji, czy też podejściu do tego hobby, to jedno jest pewne. Uwielbia minifigurki, które przedstawiają jego role. Podczas jednego z wywiadów dostał parę sztuk i od razu zaczął odgrywać scenki!

źródło: LEGO Masters USA

Aktor pojawił się także gościnnie w amerykańskiej edycji LEGO Masters. Co ciekawe, aktor był także odpowiedzialny za ,,wyciek” wyglądu minifigurki Rexa Dangervesta z TLM2.

Instagram

Anna Kendrick

Gwiazda znana z ,,Pitch Perfect” oraz jako głos Poppy z animacji Trolle, podczas pandemii w 2020r. sięgnęła po raz pierwszy po klocki LEGO. A debiutanckim modelem został 75257 Sokół Milenium. Nieco później dołączyła do niego Gwiazda Śmierci 75159.

Aktorka pochwaliła się swoim nowym hobby podczas zdalnego wywiadu dla The Tonight Show Starring Jimmy Fallon. Programu, który możecie już kojarzyć z naszego poprzedniego artykułu.

„Nigdy wcześniej nie składałam klocków LEGO ani zestawów LEGO, ale okazało się, że LEGO jest niesamowite” – powiedziała podczas wywiadu.

„To świetna zabawa, choć nie powinno być tak fajnie. Jestem dorosła. Co się dzieje?” – powiedziała.

Hamish Blake

Jeśli oglądaliście choć raz LEGO Masters Australia, to na pewno kojarzycie zabawnego gospodarza show. Fanem duńskich klocków jest nie od dziś, co oczywiście uwiecznia między innymi na swoim Instagramie.

źródło: LEGO Masters

Pochwalił się tam swoim urodzinowym prezentem, jaki dostał od żony. A konkretnie sporej wielkości mozaiką swojej podobizny!

Moja żona zdobyła ten gigantyczny portret LEGO na moje 30. urodziny.” („Ale Hame, ty 30 lat to miałeś 8 lat temu, ty fajny młodzieńcze!” ) Haha, pozdro, dzięki ludzie, ale właściwie to mam 37 lat)” – napisał pod postem.

Postanowił się jej oczywiście później odwdzięczyć, i tak powstał model Evy z filmu Wall-E.

,,Kiedy w tym roku kręciliśmy LEGO Masters, chciałem zbudować Evę z filmu Wall-E jako niespodziankę dla mojej żony. Był to jeden z pierwszych filmów, które obejrzeliśmy i jest dla nas naprawdę wyjątkowy.” – napisał.

źródło: instagram

,,Po kilku tygodniach podbierania wielu elementów z Brick Pit-u na planie, byłem gotowy, aby spróbować ją zbudować. Wow. To było takie trudne. Ale byłem zdeterminowany, by nie zawieść mojej żony. Próbowałem i próbowałem i byłem bliski poddania się, ale pewnego dnia odkryłem sekret tego co mnie powstrzymuje. Były to moje umiejętności. Więc po prostu zapytałem @mcnaught.ryan. Stworzył to, co widzicie powyżej w około godzinę!”

Jak widać klocki LEGO przyciągają do siebie wiele osób. Jedni je kolekcjonują, inni czerpią radość z budowania, tworzenia swoich konstrukcji, a jeszcze innym pomagają się zrelaksować.

A jak Wy podchodzicie do tego tematu?