Rivendell 10316 Oficjalnie zaprezentowane

Właśnie pojawiły się oficjalne zdjęcia zestawu 10316 Rivendell. Pojawił się on już także na stronie LEGO, aby się do niej przenieść, wystarczy kliknąć nazwę zestawu.

Jego premiera została zaplanowana na 5 marca (dla Vipów) i 8 marca normalnie.

Składa się on z 6167 elementów i kosztować 2399.99zł. Jest to zestaw 18+, przedstawiający malowniczą siedzibę elfów. Zestaw ten ma być setem Exclusive, ale nie wiemy jeszcze czy oznacza to dystrybucję ograniczoną, czy wyłączność dla grupy LEGO.

źródło: LEGO


Całość jest zbudowana na nieregularnym terenie głównie w kolorze dark tan. Po prawej stronie znajdziemy 2 drzewa, a za nimi wywyższoną na skałach białą altanę, w której Aragorn wraz z Arweną spędzili romantyczne chwile przed wyruszeniem w drogę do Mordoru, oraz kamienistą drogę i most do niej prowadzący.

Zestaw ma 39 cm wysokości, 75 cm szerokości i 50 cm głębokości. Został zaprojektowany w formie modularnej, więc poszczególne jego części możemy bez problemu odczepiać.

źródło: LEGO

Większość lewej strony i środka zestawu zajmuje spory elficki budynek, pełny łuków i daszków z dużą wieżą po jego lewej stronie. Przy budynku znajdują się 2 duże drzewa, jedno od frontu (duże grube drzewo, podobne do np. dębu) oddzielające zabudowania do drogi, a drugie (wysokie i smukłe jak np. dąb kolumnowy) lekko za budynkiem. Pod altaną znajduje się zbrojownia elfów z masą nowych elementów uzbrojenia!

Świetnym Easter-Eggiem jest także ukryte oko Saurona w fundamentach budynku.

Widzimy także posąg trzymający resztki Narsila- Legendarnego miecza Elendila, którym Isildur odciął palec z pierścieniem Saurona i tym samym zakończył wojnę.

źródło: LEGO

Znajdziemy tutaj elfią kuźnię, zagracony gabinet Elronda oraz obrazy i posągi z historii Śródziemia. Możemy zobaczyć miejsce zebrania rady podczas której powstała Drużyna Pierścienia wraz ze stołem, w którym LEGO zaproponowało nam niecodzienną technikę usadowienia niższych figurek, a mianowicie odczepienie im nóżek i przyczepienie do specjalnych klocków z nadrukami jak na nogach, na siedziskach.

źródło: LEGO

Jako że jest to scena przedstawiająca czas zebrania się Drużyny Pierścienia nie mogło zabraknąć figurek jej członków: Gandalfa, Aragorna, Gimliego, Legolasa, Boromira, Froda, Meriadoka, Perigrina oraz Samwise’a. Ponadto jest także gospodarz spotkania Elrond, jego córka Arwena, dwóch nieznanych elfów, stary poczciwy Bilbo oraz towarzysz Gimliego- prawdopodobnie Glóina.

źródło: LEGO

W gratisie do zakupu zestawu Rivendell ma być dodawany zestaw 40630 Frodo & Gollum.

źródło: promoklocki

Zestaw 10316 Rivendell został zaprojektowany przez Mike’a Psiaki. Jest to jeden projektantów w firmie LEGO, a pracuje dla niej od 2012r. Obecnie odpowiada za ponad 36 zestawów w tym kilka bardzo dużych hitów. Z zestawów które zaprojektował, warte wspomnienia bez dwóch zdań są:

Pozostałe zaprojektowane przez niego zestawy znajdziecie tutaj: Mike Psiaki

Co sądzicie o tym zestawie? Będziecie go zamawiać?