Lord of the Rings Rivendell oficjalnie potwierdzone – Teaser!

Dzisiaj LEGO na swoich oficjalnych kanałach wrzuciło zapowiedź jednego z najbardziej wyczekiwanych zestawów od dłuższego czasu. A chodzi oczywiście o zestaw 10316 Rivendell.

Relację LEGO możecie znaleźć tutaj: https://www.instagram.com/p/CoUz9LNs0Zj/
Poniżej prezentujemy screena z niej.

Ma on ukazać się na rynku na początku Marca tego roku! Zgodnie z dostępnymi na ten moment informacjami, ma składać się z 6167 elementów i kosztować ok. 2400zł(?). Jest to zestaw 18+, przedstawiający malowniczą siedzibę elfów. Zestaw ten ma być setem Exclusive, ale nie wiemy jeszcze czy oznacza to dystrybucję ograniczoną, czy wyłączność dla grupy LEGO.

Poniższy opis pochodzi ze zdjęć z ostatnich leaków (których nie możemy pokazać w artykule), więc może nie być prawdziwy! Ale i tak myślimy iż warto go zamieścić:
Całość jest zbudowana na nieregularnym terenie głównie w kolorze dark tan. Po prawej stronie znajdziemy 2 drzewa, a za nimi wywyższoną na skałach białą altanę, do której prowadzi kamienista droga z małym mostem.

Większość lewej strony i środka zestawu zajmuje spory elficki budynek, pełny łuków i daszków z dużą wieżą po jego lewej stronie. Przy budynku znajdują się 2 duże drzewa, jedno od frontu (duże grube drzewo, podobne do np. dębu) oddzielające zabudowania do drogi, a drugie (wysokie i smukłe jak np. dąb kolumnowy) lekko za budynkiem.

Naliczyliśmy w zestawie jak dotąd 10 figurek, choć z powodu jakości trudno się im przyjrzeć. Na pewno widzimy tutaj 2 hobbitów, przynajmniej 3 elfy, oraz 2 krasnoludy. Pozostałych figurek nie da się jeszcze zidentyfikować.

Więcej o serii znajdziecie tutaj: