Zapowiedzi Lord of the Rings 2023. Rivendell i Bara-Dur – to będą hity!

Już od dawna po Internecie krążyły informacje o zestawie kolekcjonerskim z dopiero co odświeżonej serii LOTR. Teraz mamy jednak o wiele więcej konkretów.

Zestaw 10316 Rivendell ma ukazać się na rynku na początku Marca tego roku! Zgodnie z dostępnymi na ten moment informacjami, ma składać się z 6167 elementów i kosztować ok. 2400zł(?). Jest to zestaw 18+, przedstawiający malowniczą siedzibę elfów. Zestaw ten ma być setem Exclusive, ale nie wiemy jeszcze czy oznacza to dystrybucję ograniczoną, czy wyłączność dla grupy LEGO.

Poniższy opis pochodzi ze zdjęć z wczorajszych leaków (których nie możemy pokazać w artykule), więc może nie być prawdziwy! Ale i tak myślimy iż warto go zamieścić:
Całość jest zbudowana na nieregularnym terenie głównie w kolorze dark tan. Po prawej stronie znajdziemy 2 drzewa, a za nimi wywyższoną na skałach białą altanę, do której prowadzi kamienista droga z małym mostem.

Większość lewej strony i środka zestawu zajmuje spory elficki budynek, pełny łuków i daszków z dużą wieżą po jego lewej stronie. Przy budynku znajdują się 2 duże drzewa, jedno od frontu (duże grube drzewo, podobne do np. dębu) oddzielające zabudowania do drogi, a drugie (wysokie i smukłe jak np. dąb kolumnowy) lekko za budynkiem.

Naliczyliśmy w zestawie jak dotąd 10 figurek, choć z powodu jakości trudno się im przyjrzeć. Na pewno widzimy tutaj 2 hobbitów, przynajmniej 3 elfy, oraz 2 krasnoludy. Pozostałych figurek nie da się jeszcze zidentyfikować.

Mamy dla was także drugą zapowiedź. Choć pamiętajcie iż nie jest ona jeszcze w żaden sposób potwierdzona (poza wyciekiem jej rzekomego zdjęcia).

Zestaw Władca Pierścieni: Barad Dur – 4000 elementów(?), przedział cenowy 320-500$.
Duża twierdza i siedziba Saurona. Jest ona zbudowana na nieregularnej podstawie z lawą/skałami? I tak na prawdę przedstawia jedynie podstawę oraz samą wieżę ze słynnym okiem. Trudno oszacować jej skalę.

Według plotek ma on pojawić się na rynku w Marcu 2024r.

Co sądzicie o tych zestawach? Oficjalne zdjęcia Rivendell powinny już niedługo się pojawić.