W tym roku z produkcji wypadnie ponad 200 zestawów, jest kilka niewiadomych, ale wiemy już dużo.

Rotacja zestawów LEGO z każdym rokiem przybiera na sile. Stale powiększająca się oferta duńskiej firmy, ale też niespełnione oczekiwania sprzedażowe niektórych zestawów, wymuszają zakończenie produkcji nawet po niecałym roku od ich wprowadzenia. To oczywiście idealne środowisko dla inwestorów w klocki LEGO, których z każdym rokiem przybywa.

Przybywa także zestawów, które mogą być poszukiwanym towarem na rynku wtórnym. Do niedawna uwaga resellerów skupiała się głównie na seriach dla dorosłych, ale już od kilku lat widzimy, że nieraz lepsze procentowe wzrosty notują sety chociażby z oznaczeniem 7+ na pudełku, czyli te dedykowane dzieciom. Serie z Super bohaterami, Star Wars, Ninjago, Speed Champions, czy City czasem okazują się lepszym wyborem niż “oczywiste” zestawy z Ideas, czy Creator Expert.

Lista End of line to żywy organizm, spekulacje, które zestawy pożegnamy w tym roku trwają już od stycznia. Portale branżowe prześcigają się w typowaniach i choć kształt listy nie zmienia się diametralnie, to co jakiś czas zachodzą pewne zmiany i przynajmniej do września możemy spodziewać się jeszcze kilku niespodzianek. Jeszcze dwa miesiące temu pewniakami do wyjścia w tym roku była Księgarnia, Domek na drzewie, Kubuś Puchatek czy Ogrody Ninjago, wg wiedzy na dziś – te sety prawdopodobnie zostaną z nami na przyszły rok.

I choć ostateczną listę wycofań poznamy za kilka miesięcy to już dziś warto zapoznać się z aktualnym stanem i być może poczynić część inwestycyjnych zakupów. Pełną listę planowanych wycofań znajdziecie w naszej aplikacji https://app.faniklockow.pl/plan-eol. Żeby mieć do niej dostęp wystarczy się zalogować lub zarejestrować darmowe konto w aplikacji.