LEGO 10294 Titanic już jest! Ogromny zestaw zdumiewa swoim majestatem tak samo jak pierwowzór

Titanic LEGO

LEGO oficjalnie zaprezentowało jeden ze swoich absolutnie największych zestawów! Mowa oczywiście o klockowej wersji transatlantyka RMS Titanic, który pobił jeden z rekordów, a w paru kategoriach musiał zadowolić się “tylko” drugim miejscem.

Ogromny Titanic z LEGO!

Prawdziwy RMS Titanic miał długość niemal 269 metrów i wyporność 45000 ton, ale jego klockowa wersja nie ma się czego wstydzić. To nie tyle zestaw klocków, co model w skali 1:200. Titanic z LEGO liczy aż 135 cm długości i waży – wraz z pudełkiem i instrukcją – oszołamiające 12,8 kg! Wysokość to kolejne 44 cm. 10294 Titanic pobił rekord długości zestawu LEGO, który do tej pory dzierżył (i to od 2011 r.) 10221 Super Star Destroyer, krótszy od Titanica o 11 cm. Pod względem ciężaru plasuje się na drugiej pozycji za 75192 Millenium Falcon (13,2 kg).

Żródło: LEGO

Klockowy Titanic zajmuje drugie miejsce w całej historii LEGO także pod względem liczby elementów, choć jeszcze w lipcu zastanawialiśmy się, czy będzie to największy zestaw LEGO. 10294 Titanic składa się z aż 9090 elementów, ustępując jedynie Mapie Świata 31203 (11695 klocków). Ta jednak składa się głównie z małych kafelków 1×1 – w przeciwieństwie do niej flagowa jednostka armatora White Star Line prezentuje się nieporównywalnie bardziej okazale.

Żródło: LEGO

Liczba elementów i rozmiary statku mają swoje przełożenie na rozmiar samego pudełka, które jest nie tylko długie, ale i niezwykle szerokie. Zachowano oczywiście kolorystykę właściwą dla linii 18+ – dominuje tu elegancka czerń, a dolna ramka z różnymi informacjami (wiek, nr katalogowy, liczba części itp.) utrzymana jest w żółtym kolorze. Co ciekawe, nie jest to zestaw na licencji – na próżno szukać loga White Star Line, a sam statek podpisany jest nie jako “RMS Titanic”, lecz po prostu “Titanic”.

Żródło: LEGO

Najsłynniejszy transatlantyk w dziejach ma budowę modułową, co oznacza, że można dostać się do jego wnętrza! Wystarczy odczepić rozsuwaną podstawkę, aby przyjrzeć się przekrojowi poprzecznemu i pooglądać sobie różne poziomy – maszynownię, kajuty poszczególnych klas czy salę bankietową. Śruby napędowe połączone są z replikami silników parowych, które mają bardzo ciekawą konstrukcję. Tłoki wykonano za pomocą beczek znanych choćby z serii Pirates! Co dla wielu może być ważne, LEGO zadbało wyłącznie o nadruki, bez jakichkolwiek naklejek.

Żródło: LEGO
Żródło: LEGO

Gdy końcem września było pewne, że Titanic będzie się składał z 9090 części i nie pobije rekordu pod względem liczby klocków, to i tak sądzono, że będzie miał “tylko” ok. 1 metra długości. Finalna wersja LEGO jest jednak o 35% dłuższa i wygląda naprawdę świetnie, bijąc na głowę Titanica z COBI w skali 1:300. Czekamy na polską cenę!

Zestaw trafi do sprzedaży 8 listopada 2021.

Żródło: LEGO

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO

10294 Titanic

  • Seria: LEGO Creator Expert
  • Liczba elementów: 9090
  • Wymiary: 135 cm dł. i 44 cm wys.
  • Liczba figurek: 0
  • Premiera: 8 listopada 2021
  • Cena w dniu premiery: 629,99 euro