LEGO Titanic nie będzie największym zestawem w historii, ale i tak warto czekać. Prezentacja już niebawem.

O możliwym wydaniu zestawu LEGO Titanic informowałem w lipcu, ale wtedy nie była to potwierdzona informacja. Teraz, co prawda nie ma oficjalnego komunikatu Duńskiej firmy, ale przecieki od dystrybutorów potwierdzają, że w drugiej połowie października do sprzedaży trafi ten długo wyczekiwany set.

Z pierwotnych informacji wynikało, że ma to być największy zestaw w historii, ok 12 000 elementów, jednak najnowsze donoszą o 9090 klockach. Z tym wynikiem Titanic pobije zatem wydane w zeszłym roku Koloseum, ale nie wyprzedzi Mapy Świata, która liczy 11695 klocków.

Dużo mniejszy Titanic z klocków COBI.

To co jeszcze znamy to numer zestawu. Titanic będzie miał na pudełku wbite 10294 oraz oznaczenie dla dorosłych +18. A co z ceną? Zestaw ma kosztować 630 dolarów, czyli katalogowo może być wystawiony za 2499 zł. Niby dwa razy więc, niż wspomniana już Mapa Świata, ale do budowy Titanica potrzebujemy większych elementów.

Na koniec jeszcze o spodziewanych rozmiarach. Statek po złożeniu ma mieć ok. metr długości! Minifigurki prawdopodobnie nie będą dołączone, środek modelu też nie będzie wykończony.

Mimo to LEGO Titanic może być drugą najgorętszą premierą tego roku. Drugą, bo pierwsze miejsce rezerwowane jest chyba za dla Domu Kevina.