Klocki LEGO z odzysku! Firma ogłosiła, że testuje możliwość produkcji klocków z materiałów recyklingowych.

O tym, że LEGO ma bzika na punkcie ekologii wiadomo nie od dziś. Do 2030 roku w ramach strategii zrównoważonego rozwoju, wszystkie klocki mają być produkowane z biodegradowalnych tworzyw przyjaznych środowisku, a jednym z podstawowych składników “nowych” klocków będzie trzcina cukrowa. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ

O ile trzcina cukrowa dobrze sprawdza się jako materiał przy wytwarzaniu klockowych roślin, to już do cegiełek i płytek jest za miękka. Nad znalezieniem rozwiązania pracuję ok. 150 osób, a LEGO na ten cel przeznaczyło aż 400 mln euro! Póki co duńska firma ogłosiła, że udało jej się wyprodukować partię klocków z materiału, którego głównym składnikiem jest plastikowa butelka PET, taka np. po Coca Coli!

LEGO.COM

Mowa tu oczywiście o butelkach z recyklingu, co ma bardzo pozytywny wpływ na środowisko. Zatem już wkrótce ponad 100 milionów klocków dziennie, które produkują fabryki LEGO, może być wytwarzanych z materiałów wyrzucanych do kosza. Produkt jest oczywiście we wczesnej fazie testów i zanim trafi do pudełek minie zapewne kilka lat.

Jako ciekawostkę warto dodać, że 1 litrowa butelka PET posłuży do wyprodukowania 10 klasycznych cegiełek 2×4.