Dzisiaj przyjrzymy się cyfrowemu projektowi, który zyskał ostatnio poparcie fanów w programie LEGO Ideas. Projekt który choć w tej wersji jest mocno średni, dysponuje jednak całkiem sporym potencjałem.
A konkretnie budynkowi Heinza Dunderstyca – złego naukowca z serialu animowanego Fineasz i Ferb (po raz pierwszy oficjalnie wyemitowany w 2007 roku.)
Jak mozemy dostrzec popularność tej kreskówki nie zmalała, za czym przemawiają głosy fanów. Skupmy się jednak ponownie na klockach, bo te choć w wersji cyfrowej (render) to tworzą całkiem sporą budowlę.
Projekt wieży Dundersztyca (Disney’s Phineas and Ferb Doofenshmirtz Evil Incorporated) został stworzony przez Inevitable Brick. Całość składa się z ok. 3000 elementów i zawiera 9 minifigurek najważniejszych postaci z tej bajki.

Choć z racji iż jest to po prostu render, na zdjęciach możecie ujrzeć lekko karykaturalne podejście do nich. W przypadku gdyby zestaw ten został wybrany do produkcji, na bank dostali byśmy główki z dedykowanym kształtem – jak w serii Simpsons.

Według autora budynek składa się z pięciu segmentów, przy czym każdy z nich jest modułowy. Możemy więc uzyskać do nich dostęp zdejmując po kolei klockowe warstwy. Niestety autor nie stworzył wizualizacji modułów, po za kilkoma ujęciami które widzicie poniżej.
Przytoczę jednak opis autora co do zawartości poszczególnych segmentów:
Parter – stoisko Slushy’ego, portal na Marsa, hol z dwiema windami i z tyłu tajne wejście prowadzące do tajnej siedziby Perry’ego.
1 Piętro – salon Dundersztyca i kuchnia.
2 Piętro – pokój Vanessy, pokój Normy.
3 Piętro – pokój Dundersztyca.
4 Piętro – laboratorium
Dodatkiem do projektu są jeszcze dwa pojazdy. Śmigacz Pepe Pana Dziobaka oraz latający samochód rodziny Flynn-Fletcher. Przy czym od tego drugiego zalatuje trochę ulepszoną wersją zestawu 5006890.
Projekt ten jak już wspominałem, ma całkiem spory potencjał (choć po mocnych przeróbkach – które według mnie przydały by się temu projektowi), bo tematyka tej animacji nadal cieszy się wśród niektórych sporą popularnością.
Niemniej na drodze do sukcesu mogą stanąć spore problemy. A pierwszym nich będzie oczywiście kwestia licencyjna projektu – należąca oczywiście do Disney’a. Choć widzieliśmy już projekty z serii Ideas które uzyskały takową licencję, to jednak dotyczyło się to głownie ,,kultowych,, produktów tego studio. A nie pomniejszych serii. Dorzucając do tego jeszcze preferencje LEGO, które ostatnio krążą wokół projektów, które nie wymagają takowych dodatkowych nakładów pieniężnych.
A Wy co sądzicie o tym projekcie? Dorastaliście oglądając tą bajkę? Czy jest ona Wam nieznana? Dajcie znać w komentarzach!
Standardowy disclaimer:
Pamiętajcie, że każdy projekt, który zdobędzie 10 000 głosów, trafia do wstępnej selekcji prac, podczas której, zespół LEGO Ideas analizuje wszystkie zgłoszenia i wybiera te, które zostaną wydane jako pełnoprawne zestawy w serii Ideas (choć oczywiście po przeróbkach ze strony projektantów LEGO).
Leave a Review