Maszyna do popcornu zdobyła 10 000 głosów w LEGO Ideas

Dziś próg 10 000 głosów w programie LEGO Ideas przekraczyła kolejna konstrukcja nawiązująca do przedmiotów codziennego użytku. Tym razem jest to podręczna Maszyna do popcornu autorstwa dimexart.

źródło: LEGO Ideas

Kolorystyka projektu utrzymana jest w kinowym/cyrkowym stylu. Podobne maszyny możecie kojarzyć także z filmów, których akcja przewijała się właśnie w takich miejscach.

Mechanizm jest dość prosty, bo oparty o jedno pokrętło, zębatki i silnik LEGO M-motor. Uruchomienie go powoduje podniesienie disha w cylindrze, a co za tym idzie, wypadnięciem popcornu na pochyloną płytę i końcowo wpadnięciem go do kubełka.

Wracam z nowym pomysłem. Myślałem o tym, co może być jednocześnie piękne i grywalne. Coś w jasnych kolorach, zabawne i naprawdę smakowicie wyglądające. Coś, co może być tak podobne do prawdziwej rzeczy, że masz ochotę dosłownie to zjeść. Oto moja nowa, w pełni działająca maszyna do popcornu.

źródło: LEGO Ideas

Całość w oryginale składa się z 955 elementów i zawiera 15 popcornów.

Postawili byście sobie taki model na biurku? Czy woleli byście prawdziwą maszynę za (pewnie) podobną cenę?

Standardowy disclaimer:
Pamiętajcie, że każdy projekt, który zdobędzie 10 000 głosów, trafia do wstępnej selekcji prac, podczas której, zespół LEGO Ideas analizuje wszystkie zgłoszenia i wybiera te, które zostaną wydane jako pełnoprawne zestawy w serii Ideas (choć oczywiście po przeróbkach ze strony projektantów LEGO).