Kupujemy klocki Lego dla dorosłych!

#Artykuł sponsorowany

Dla większości z nas klocki Lego kojarzą się z rozrywką dla dzieci. Są jednak tacy dorośli, którzy uwielbiają kreatywne wyzwania i kolekcjonowanie. Z myślą o nich Lego tworzy wyjątkowe produkty, a my postanowiliśmy o tym opowiedzieć. To w końcu dość ciekawy pomysł na prezent.

Ambitne klocki Lego Technic

Jeśli chodzi o klocki dla dorosłych, zestawy Lego z serii Technic nie są niczym nowym. To bardzo skomplikowane projekty, które angażują szare komórki i czasami stanowią nie lada wyzwanie. Pozwalają tworzyć miniaturowe wersje super samochodów lub innych maszyn. Takie klocki lego to idealny sposób na redukcję stresu po pracy i niektórzy uwielbiają spędzać z nimi wieczory, zamiast siedzieć przed monitorem. Gotowe konstrukcje zaś, jak chociażby model Lego Bugatti Chiron, triumfalnie prezentują się na półce. Zdecydowanie zachęcamy to zerknięcia na tę propozycję.

Lego Star Wars dla zaawansowanych

Źródłem świetnej zabawy zawsze jest kreatywne budowanie skomplikowanych przestrzeni. Zestawy klocków Lego Star Wars umożliwiają odwzorowanie wielopoziomowych obszarów świata znanego z filmów. Naszym zdaniem proszą się o to zwłaszcza sceny bitewne z udziałem kultowych pojazdów. Sokół Millennium w konfrontacji z maszyną kroczącą w lodowej krainie – czy to nie fascynujące? U dołu zaś można zaaranżować starcie piechoty z udziałem rycerzy Jedi. Kompozycję tego typu mogą być powodem do dumy każdego fana Gwiezdnych Wojen.

Oryginalne konstrukcje z klocków

Miłośnicy klocków Lego lubią zaskakiwać. Wielu z nich wykorzystuje pozornie niepasujące do siebie zestawy w celu stworzenia czegoś zupełnie nowego. Tak powstają na przykład górskie krajobrazy albo drzewka bonsai z klocków. Choć firma Lego wypuściła swego czasu specjalną serię Creator Expert skierowaną w tę stronę, zaawansowani konstruktorzy nierzadko sami wychodzą z inicjatywą. Rezultaty są oszałamiające. Wspaniałe układy roślinne powstają z pieczołowitą dokładnością. Rzecz zaskakuje, tym bardziej że podstawą są tu przypadkowe lego klocki kupione online.

Kolekcja ludzików Lego

Zabawa klockami Lego czasami traci bez kultowych ludzików. Figurka mistrza Yody, zgraja piratów, a nawet znane postaci historyczne – szeroki wybór w sieci umożliwia stworzenie całego społeczeństwa, gdzie każdy ma swoje miejsce. Łatwo sobie wyobrazić biuro, w którym co rusz znajduje się jakiś ludzik podpierający stertę dokumentów, czający się w doniczce z kaktusem albo wskazujący drogę do wyjścia. Wszystko jest tutaj kwestią wyobraźni tak naprawdę. Kupowanie pojedynczych figurek może więc mieć całkiem sporo sensu.