Fabryka LEGO w Wietnamie. Najnowocześniejszy zakład produkcyjny LEGO.

Jak pewnie wiecie, obecnie Grupa LEGO prowadzi budowę dwóch nowych fabryk. Jednej w USA, natomiast drugiej w Wietnamie. I to właśnie ona jest już powoli na ukończeniu.

Fabryka powstaje w prowincji Bing Duong w południowym Wietnamie (ok. 50 km od miasta Ho Chi Minh). Jej budowa rozpoczęła się w 2022r. i jest już powoli na ukończeniu.

Według zapowiedzi, fabryka ta ma być jedną z najnowocześniejszych oraz najbardziej zrównoważoną fabryką w dziejach LEGO. Będzie ona wyposażona w panele słoneczne na dachu (a jest ich ponad 12 500), a na sąsiadującej z nią działką powstaje elektrownia słoneczna, która ma pokryć całkowite roczne zapotrzebowanie obiektu na energię.

źródło: Vietnam Plus

W fabryce wykorzystany zostanie najnowocześniejszy, energooszczędny sprzęt produkcyjny, a budynki i procesy produkcyjne zaprojektowano tak, aby zminimalizować zużycie energii.

Łącznie na całość inwestycji przeznaczono 1 miliard dolarów, a sam zakład zajmuje teren 44 hektarów. Na kompleks ten składa się pięć głównych budynków o powierzchni około 150 000 m2, pomieszczenia biurowe, centrum energetyczne, formownie, budynki pakowni, magazyny wysokiego składowania i sporo więcej zabudowań.

Docelowo fabryka ta ma zapewnić 4000 stanowisk pracy. A rekrutacja nadal trwa!

Co ciekawe w tym zakładzie zestawy LEGO będą pakowane już tylko i wyłącznie w opakowania papierowe, wypierając stare torebki plastikowe wewnątrz zestawów!

Posadzone drzewa: 50 000 nowych drzew na powierzchni 30 hektarów, tworząc samowystarczalny las Miyawaki złożony z rodzimych drzew wzdłuż obwodu fabryki.

źródło: Vietnam Insider

15 września 2023 r.: Grupa LEGO świętowała dziś zakończenie sadzenia 50 000 drzew w nowej fabryce LEGO. Jest to kolejny krok w zminimalizowaniu jej wpływu na otaczające środowisko.

źródło: LEGO

Preben Elnef, dyrektor generalny LEGO Manufacturing Vietnam i wiceprezes Grupy LEGO, powiedział: „Dzisiaj chcemy poświęcić chwilę na świętowanie pozytywnego impetu, jaki Grupa LEGO wywiera na środowisko i społeczność w Wietnamie, a także uznanie znaczącego postęp, jaki poczyniliśmy w budowie naszej najnowocześniejszej fabryki – naszej najbardziej zrównoważonej jak dotąd.”

„W trakcie budowy jesteśmy wdzięczni za ciągłe wsparcie władz i naszych licznych partnerów, których współpraca zapewniła nam rozpoczęcie produkcji w drugiej połowie 2024 r., co umożliwi nam dotarcie z nauką do jeszcze większej liczby dzieci poprzez zabawę i tworzenie długoterminowego wzrostu w regionie Azji i Pacyfiku.”

Sadzenie drzew stanowi kamień milowy w zakresie ochrony środowiska dla Grupy LEGO w Wietnamie

Grupa LEGO dąży do tego, aby fabryka miała minimalny wpływ na środowisko. Realizując te ambicje, firma zakończyła sadzenie na tym terenie 50 000 drzew, które rozpoczęło się we wrześniu 2022 r. i obejmuje dwukrotnie więcej drzew niż wycięto na potrzeby budowy nowej fabryki i obejmuje siedem różnych gatunków pochodzących z Wietnamu, co sprzyja większej różnorodności biologicznej w dłuższej perspektywie. Sadzenie wsparła spółka Vietnam Singapore Industrial Park Joint Venture Company Limited (VSIP).

Preben Elnef uśmiecha się i rozmawia z kolegami

Planowane otwarcie fabryki (ruszenie z produkcją) planowane jest na listopad 2024r.

Inwestycja ta jest największą ze wszystkich duńskich firm w Wietnamie i stanowi część strategii firmy zakładającej rozbudowę sieci łańcucha dostaw w celu wspierania długoterminowego wzrostu produkcji w pobliżu głównych rynków, aby reagować na zmiany lokalnego popytu i skracać łańcuch dostaw.

Artykuł bazowany jest na informacjach ©2023 The LEGO Group.