MOC Pop-Up Store na Bricklinku. LEGO rozszerza swoje wpływy.

Na Bricklinku pojawiła się właśnie zupełna nowość – MOC Pop-Up Store. Jest to nowa usługa, dzięki której klienci z USA oraz wybranych krajów w Europie (w tym Polski) mają możliwość zamówić prosto z Bricklinka instrukcje oraz elementy do projektów, które brały udział w Bricklink Designer Program!

Dostępność projektów oraz sprzedaż instrukcji od projektantów

W testowym czasie trwania programu dostępne są wybrane przez LEGO projekty z 1 i 2 Rundy Bricklink Designer Program.

W przyszłości, projektanci będący fanami muszą najpierw zostać zaproszeni, a następnie wyrazić zgodę i wykonać dodatkowe kroki (w tym założenie własnego sklepu na BL), aby ich prace można było kupić w sklepie MOC Pop-Up.

Po dokonaniu kupna instrukcji przez konsumenta, projektanci będą zobowiązani wysłać link w formacie PDF za pośrednictwem systemu przesyłania wiadomości BL do cyfrowych instrukcji budowy i listy części bezpośrednio do kupujących w ciągu 48 godzin od zakupu. (Projektant otrzyma 80% kwoty instrukcji, gdyż 20% jest pobierane jako opłata).

Koszty zestawów

Przedział cenowy widoczny pod projektami, jest przedziałem szacunkowym. Nie obejmuje on opłat za wysyłkę i obsługę z danych sklepów. Do tego dochodzi koszt instrukcji i listy części ustalany indywidualnie przez projektantów.

Skąd będziemy zamawiać elementy

Kupującym zostaną udostępnione 2 opcje zakupu. Bazująca tylko na sklepach Bricklinka, oraz połączona z Pick a Brick na stronie LEGO. Wybór podejmujemy sami. Uwaga, zamawiamy jedynie elementy. Figurki i naklejki nie będą sprzedawane w ramach projektu. Nie mamy tutaj jednak możliwości ręcznego wybierania elementów ze sklepów!

Podział trudności modeli

Umiarkowane (Moderate) -odpowiednie dla mniej doświadczonych budowniczych, którzy mogą być nowicjuszami w zakupach na BL.

 Zaawansowane (Advanced) – bardziej skomplikowane, często ze względu na większą liczbę części. 

Wymagające (CHallenging) – przeznaczone dla doświadczonych konstruktorów, którzy są przyzwyczajeni do składania oficjalnych zestawów LEGO lub projektowania własnych MOC-y ze względu na złożoność ich projektu i/lub instrukcji budowania.

przykład strony projektu

Czas nowego programu

Program ten będzie testowo działał od początku września do połowy listopada. Jeśli program będzie kontynuowany, celem LEGO będzie utrzymanie dostępności artykułów przez co najmniej 6 miesięcy. Będzie to ostatecznie zależeć od dostępności elementów.

Program w przyszłości

Program ten będzie przez LEGO oceniany po zakończeniu testu w połowie listopada. W przyszłości jeśłi dobrze się przyjmie, może stanowić świetną alternatywę do zakupu projektów, które w programie BDP nie dostały się do finału.

Możliwe jest także w przyszłości, zintegrowanie zakupów z Bricklinka o podgląd jednoczesny sekcji PaB na stronie LEGO. Co pozwoli w wielu przypadkach obniżyć kwoty zakupów. Choć może utrudnić robotę sprzedawcom.

A wy co o tym sądzicie?

Jeżeli macie więcej pytań, to wszystkie szczegóły odnośnie tego programu znajdziecie na Bricklinku pod linkiem:

https://www.bricklink.com/v3/moc-pop-up-store/faq.page