Druga Runda Bricklink Designer Program 2024 – znamy już finałowe projekty!

Grupa LEGO opublikowała właśnie na Bricklinku wyniki głosowania na projekty, które brały udział w eliminacjach do drugiej rundy programu BDP.

Pełne zasady programu znajdziecie poniżej:

Poniżej prezentujemy Wam projekty, które z powodzeniem przeszły weryfikację i tym samym pojawią się w programie.:

1. Logging Railway (autorstwa Ties24)coś dla fanów Westernu i kolei. Pociąg z epoki na drewnianym moście na pewno będzie ciekawym dodatkiem do makiet w tym stylu.

Zakrzywiony most ma nieco ponad 90 cm długości i około 25 cm wysokości.  Sam skład pociągu ma natomiast około 75 cm długości. Dach lokomotywy i wagonu jest zdejmowany i oba zostały wyposażone we wnętrze oraz miejsce na minifigurki.

Pociąg może poruszać się po standardowych torach i wykorzystuje standardowe bufory i magnesy. Został również zaprojektowany z możliwością dodania silnika i skrzynki na akumulatory (których nie znajdziemy w zestawie. Cały projekt składa się z 2706 elementów.

2. The Ocean House (autorstwa Hanwas). Ciekawy domek na brzegu przywracający wspomnienia o sklepie rybackim.  Jest to połączenie natury i konstrukcji stworzonych przez człowieka. Składa się on z 2157 elementów w tym aż 487 unikalnych.

3. Mushroom House (autorstwa JonasKramm). Iście bajkowy projekcik przedstawiający mały domek umieszczony w muchomorze, małe elfy oraz dość sporego ślimaka. Projekt jest bardzo estetyczny i zapewne będzie dość rozchwytywany. Wewnątrz znajdują się dwa piętra. Na pierwszym piętrze znajduje się kuchnia, kominek z kociołkiem oraz salon. Na drugie piętro można się dostać wspinając się po liściach. Znajduje się tam wygodne łóżko i biurko do pisania listów. Zestaw składa się on z 943 elementów.

4. Ominous Isle (autorstwa jazlecraz) – kolejny piracki projekt w programie. Przedstawia on małą wyspę czaszki, służącą za kryjówkę piratów. Co ciekawe złożona jest ona z segmentów, które można bez problemów zamieniać miejscami. Złożymy ją z 2773 elementów.

5. Brick Cross Train Station – projekt dla fanów kolei. Choć stylem mocno przypomina wydany już w programie Studgate Train Station. W budynku znajdziemy w pełni wyposażone wnętrze, mini kawiarenkę oraz zewnętrzny peron. Znajdziemy tutaj aż 3034 elementy oraz 5 minifigurek.

Zestawy te będzie można zamówić w przedsprzedaży już w czerwcu 2024r.
Każdy z nich który przekroczy limit 3000 zamówień zostanie zrealizowany! Dodatkowo będzie obowiązywał limit 2 szt każdego rodzaju zestawu na gospodarstwo domowe, a dokładny nakład każdego z tych zestawów nie przekroczy 20 000 sztuk!

O oficjalnym starcie programu będziemy Was jeszcze informować pod koniec tego roku.