Zamek Disneya oficjalnie ujawniony!

A więc nadeszła ta chwila. Mamy już oficjalną kartę nowego zestawu z serii Disney: 43222 Zamek Disneya.  

Jest to remake zestawu 71040 czyli poprzedniego zamku, choć z różnymi zmianami. Jest on większy od poprzednika o 757 elementów. Zmieniły się głównie kolory wież, jak i też dodanych zostało sporo złotych akcentów.

Nowa wersja tego setu składa się z 4837 elementów i zawiera 8 minifigurek: Kopciuszka, Księcia z bajki, Królewnę Śnieżkę, Księcia Floriana, Księżniczkę Tianę, Księcia Naveena, Roszpunkę i Flynna Rydera.

Katalogowo zestaw ten będzie kosztował 1899,99zł. Co do wymiarów, to będą one wyglądać tak: 80 cm wysokości, 59 cm szerokości i 33 cm głębokości. Wygląd zamku jest wzorowany na zamku w Disney World Florida, który został odnowiony z okazji 100 lecia Disneya.

W zestawie znajdziemy salę taneczną z obrotowym parkietem, „zaczarowany” kominek, który obraca się, odsłaniając kultowe wrzeciono ze „Śpiącej Królewny” czy też mnóstwo innych detali nawiązujących do klasycznych filmów Disneya.

Jego premiera została zaplanowana na 1 lipca dla posiadaczy kont VIP, oraz 4 lipca dla wszystkich.

Mamy także informacje na temat GWP Disneya: 40600 Disney 100. Będzie on dodawany do zakupów serii LEGO Disney o wartości min. 100 Euro. (Co daje nam próg w wysokości ok. 450-470zł).

Co sądzicie o tym zamku? Warto kupić go na premierę?