Pierwsza Runda Bricklink Designer Program 2024 – znamy już finałowe projekty!

Grupa LEGO opublikowała właśnie na Bricklinku wyniki głosowania na projekty, które brały udział w eliminacjach do programu BDP.

Pełne zasady programu znajdziecie poniżej:

Jednak wracamy do ogłoszenia na bricklinku. Poznaliśmy tym samy pierwszch pięciu finalistów oraz ich projekty, które pojawią się w pierwszej rundzie BDP w 2024r.

  1. Mountain Fortress (SleeplessNight) – projekt przedstawia górską fortecę nawiązującą klimatem do znanej nam wszystkim frakcji Black Falcons. Sama budowla ma możliwość jej rozłożenia, ujawniając dość proste wnętrze. Choć prostotę tą bez problemu rekompensuje nam ogólna bryła zestawu i jej zewnętrze wykończenie. Projekt na ten moment składa się z 3986 elementów.
    Jest to jeden z dwóch polskich akcentów w tej rundzie. Została ona zaprojektowana przez Marcina.

2. Parisian Streat (NicolasCarlier) – ciekawy build francuskiej ulicy. Bez problemu pasuje on do lubianej przez wszystkich zabudowy modularów. Znajdziemy na niej malutką piekarnię, kwiaciarnię, bistro na rogu oraz sporo pomniejszych pomieszczeń. Całość okraszona jest bardzo ładnymi detalami, zarówno od zewnątrz, jak i w środku modelu. Budynki nie mają jednak tylnych ścian! Co warto wziąć pod uwagę, przy instalowaniu tego zestawu na waszych makietach. Model ten składa się z 3465 elementów i zawiera na ten moment 16 naklejek.

3. General Store – Wild West (llucky) – kolejny polski akcent w tym zestawieniu. Świetny build wyjęty żywcem z westernu. Projekt ten przedstawia sklep w którym dorwiecie wszystko co potrzebne na dzikim zachodzie. Od napojów, po narzędzia i ubrania. Dodatkiem do samego sklepu jest bardzo ładnie odwzorowany powóz a także sęp czyhający na dachu budynku. Projekt ten składa się z 1848 elementów i został zaprojektowany przez Łukasza Łyciuka.

4. The Old Train Engine Shed (Mind_the_Brick) – coś dla fanów kolei. Mała choć klimatyczna stara lokomotywownia. W głownym budynku znajduje się pojedyńczy tor dla lokomotyw z tunelem naprawczym, starą tokarkę, imadło, wiertarkę stołową, spawarkę a także ruchomą suwnicę, która może służyć do podnoszenia i przenoszenia ciężkich silników lokomotyw. Na zewnątrz znajdziemy małą drezynę oraz małą szopę na tyłach budynku. Całość zamyka się w 2298 elementach.

5. The Snack Shack (Skeletuhr) – najmniejszy projekt w tej rundzie. Przedstawia on mały bar stworzony najprawdopodobniej w starej przyczepie. Całość jest schludna i zamknięta na niewielkiej przestrzeni. Idealnie wpasuje się w niejedną makietę miasta. Na cały projekt składa się 548 elementów.

Zestawy te będzie można zamówić w przedsprzedaży już w lutym 2024r.
Każdy z nich który przekroczy limit 3000 zamówień zostanie zrealizowany! Dodatkowo będzie obowiązywał limit 2 szt każdego rodzaju zestawu na gospodarstwo domowe, a dokładny nakład każdego z tych zestawów nie przekroczy 20 000 sztuk!

O oficjalnym starcie programu będziemy Was jeszcze informować pod koniec tego roku. 😉