ARTISTS CAFE – THE UNIVERSITY HOUSE zdobył 10 000 głosów w LEGO Ideas

Coś dawno w LEGO Ideas nie było ciekawych projektów budynków. Dzisiaj jednak wracamy do tej tematyki za sprawą fantastycznego projektu ARTISTS CAFE – THE UNIVERSITY HOUSE stworzonego przez 2PPL.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to budynek zawierający artystyczną kawiarnię, ale też akademik dla artystów. Można śmiało powiedzieć że robi za centrum kultury lokalnej społeczności.

Sam budynek został oddany w stylu modularów. Wszystkie ściany są obecne (o co czasami trudno), a każde piętro jest oddzielnym segmentem.

Kreatywność objawia się tutaj już od poziomu ulicy. Znajdziecie tutaj malutką fontannę, system schodów do budynku, ale także zadaszoną alejkę pełną łuków.

Z kolei na parterze umiejscowiona jest kawiarnia artystyczna, w której można się czegoś napić, coś zjeść, lub posłuchać występów komików!

Na piętrze znajduje się laboratorium artystyczne, w którym pisarze, rzeźbiarze, malarze i miłośnicy filmu mogą tworzyć i doświadczyć wszystkiego, czego się uczą.

Ale ci studenci/artyści muszą także gdzieś pomieszkiwać. Do tego idealna będzie mały akademik zlokalizowany na drugim piętrze budynku. Mimo małej przestrzeni znajdziecie tam piętrowe łóżko, kosolę, telewizor czy akwarium!

W pełni zaaranżowany został także dach na którym pojawiło się malutkie obserwatorium, dziki kot i kwiatek nie podlewany od co najmniej 3 miesięcy!

Wraz z zabudowaniami, w oryginalnym projekcie znajdziemy aż 12 ciekawych minifigurek!

Podsumowując, projekt ten bez dwóch zdań pasuje do stylu budowy modularów, tak uwielbianych przez fanów. Mimo dość małej przestrzeni upchnięte zostało tutaj sporo ciekawych detali i akcesoriów, a sam budynek został oddany w bardzo ciekawym stylu.

My chętnie byśmy zobaczyli go na sklepowych półkach. A Wy co o nim sądzicie?

Standardowy disclaimer:
Pamiętajcie, że każdy projekt, który zdobędzie 10 000 głosów, trafia do wstępnej selekcji prac, podczas której, zespół LEGO Ideas analizuje wszystkie zgłoszenia i wybiera te, które zostaną wydane jako pełnoprawne zestawy w serii Ideas (choć oczywiście po przeróbkach ze strony projektantów LEGO).