Zestaw z Indiany Jonesa anulowany?!

Pamiętajcie że poniższe informacje nie są oficjalnie potwierdzone przez LEGO. Wiele się jeszcze może zmienić. Jednak aktualne plotki możecie przeczytać poniżej.

Dotarły do nas właśnie dość niesłychane wieści, że jeden zestaw z zapowiadanej serii Indiana Jones zostanie anulowany lub też jego premiera zostanie mocno przesunięta.

Według anonimowego źródła, będzie to niestety wycofanie, którego powodem ma być sprzeczność zestawów z polityką LEGO. A chodzi oczywiście o brutalność zawartą w tym zestawie. (czyt. ofiary z ludzi i brutalność scen filmowych.

Zestaw ten co prawda nie został oficjalnie zapowiedziany (choć pojawiły się przecieki zdjęciowe, potwierdzające jego istnienie).

A mówimy tutaj o:

77014 Świątynia Zagłady – 810 elementów, ok. 390 zł. Remake zestawu z 2009 – 7199 – o tym samym tytule, który liczył 652 klocki. W zestawie mieliśmy dorwać 6 figurek: Jonesa z rozpiętą koszulą, Willie Scot, Short Round, Mola Ram, kultysta Thugee oraz strażnik Maharaja. Na środku znajduje się posąg sześciorękiej bogini, z klapą do składania ofiar, a całość miała być otoczona torami, po których miały jeździć 2 wagoniki.

@lego_insider_news

Co sądzicie o tej decyzji?
Pamiętajcie, że tak naprawdę potwierdzenie tej informacji uzyskamy dopiero 1 Kwietnia (wcześniej zapowiadana data premiery zestawu). Jednak niestety brzmi ona bardzo realnie.