II Przegląd LEGO Ideas 2022 – wyniki

Na stronie LEGO Ideas właśnie pojawiły się wyniki najnowszego przeglądu projektów.

Z 51 przesłanych projektów, które osiągnęły wymagane 10 000 głosów, zatwierdzone zostały tylko 2. I to właśnie je zobaczymy jako przyszłe zestawy z serii Ideas. Tym razem możemy odetchnąć z ulgą, bo projekty nie są mega wybitne i najprawdopodobniej po prostu je sobie odpuścimy.

źródło: LEGO Ideas

Pierwszym projektem, który został wybrany przez projektantów LEGO została Klasyczna Czerwona Budka Telefoniczna. Została ona zaprojektowana przez Johna Crampa (ricked1980 ). Chciał on swoim projektem podzielić się z innymi nieco swoim zamiłowaniem do tego brytyjskiego symbolu. Sama budka w oryginalnym projekcie zawiera dobrze odwzorowane wnętrze, oraz mnóstwo nadrukowanych detali. Oprócz budki, możemy znaleźć tutaj także klasyczną Londyńską skrzynkę pocztową oraz latarnię i trochę kwiatowych ozdób. W oryginale projekt zamykał się w liczbie ok. 1860 elementów.

źródło: LEGO Ideas
źródło: LEGO Ideas

Drugim projektem, który został zaakceptowany przez LEGO został Koszmar Przed Świętami bazowany na animacji Tima Burtona ,,Miasteczko Halloween”. Został on zaprojektowany przez Simona Scotta (Tvrulesmylife ). Jest to już druga, poprawiona wersja tego projektu. Poprzednia wersja także zdobyła 10 000 głosów, jednak została odrzucona w przeglądzie.  Znajdziemy tutaj minifigurki Jacka Skellingtona i Sally, oraz makietę cmentarza z ciekawie odwzorowanym terenem. Co ciekawe postacie te pojawiły się już raz w LEGO – a konkretnie w serii CMF 71024 Disney Series 2.

źródło: LEGO Ideas
źródło: Ebay

Zestawy te najpewniej na rynku ujrzymy dopiero pod koniec 2023r. jak nie w 2024r.

Kolejny przegląd zestawów pojawi się już w Lato.
A wy co sądzicie o tych zestawach?