Nie tylko minifigurki potrafią słono kosztować. Poznajcie najdroższe zwierzęta w świecie LEGO.

Dzisiaj przyjrzymy się mniej popularnemu tematowi. A mianowicie najdroższym figurkom zwierząt wyprodukowanych przez LEGO. Dla porównania przyjmujemy oczywiście, że wszystkie te figurki/stworki są w stanie nowym. Może posiadacie niektóre z nich?

10. Koza – 95341pb01

Jedno z najsłynniejszych zwierzątek w LEGO. Słynna Koza z 7189 Mill Village Raid. Spopularyzowana przez fanów Castle i uważana za perełkę w zwierzęcej kolekcji. Od lat fani zabiegają o jej reedycję – jak dotąd nieskutecznie. Dotychczas licząc serię Duplo, kozy pojawiły się w LEGO osiem razy. Jednak ten konkretny model jako jedyny, który nie należy do serii Duplo jest moldem, a nie składa się z normalnych klocków LEGO. Obecnie wyceniana jest na ok. 400zł.

źródło: bricklink

9. Delfin6228c

Ten delfin swoją wartość wybił głownie na niestandardowej metodzie łączenia ich z klockami. Wygląda on z zewnątrz niemal identycznie jak klasyczne delfiny o numerach 6228b i 6228a. Jednak w porównaniu do nich, ten miał przedstawiać w zestawie dmuchaną zabawkę, a nie zwierzę. (Zestaw 3117 Flaschy Pool). Co ciekawe nie to przyniosło mu sławę, a raczej zmieniony design łączenia delfinów z klockami w tym konkretnym przypadku. Otóż ten model zamiast klasycznego miejsca na 2 study, ma węższe wejście, przez co jedynym elementem, który do niego pasuje, jest klasyczny bar od LEGO. Jego obecna wartość wynosi ok. 440zł.

BrickLink - Part 6228c : LEGO Dolphin with Abnormal Connection [Animal,  Water] - BrickLink Reference Catalog
źródło: bricklink

8. Ośmiornica świecąca w ciemności6086pb01

Najrzadszy przedstawiciel zwierząt wodnych w LEGO – Świecąca w ciemności ośmiornica z zestawów 8636 Mission 7: Deep Sea Quest oraz 852748 Coin Bank, Pirate Ship. Była ona produkowana w latach 2008-2009, i jest bazowana na znanym moldzie ośmiornic LEGO – 6086. Obecnie w stanie nowym, wyceniana jest ona na około 450zł.

LEGO Octopus with Glow in the Dark Decoration (64474) | Brick Owl - LEGO  Marketplace
źródło: brickset

7. Dinosaur Indominus rexIndoRex01

Pierwszy choć dość ciekawy Dinozaur w tym zestawieniu. Pochodzi on z zestawu 75919 Indominus rex Breakout. Pojawił się on na rynku w 2015 roku w dośc drogim zestawie, stąd też jego wyższa wartość. Obecnie wyceniany jest na ok. 480zł

źródło: ubuypoland

6. Opancerzony Smok – Dragon03

Kolejny smok króluje w statystykach. Tym razem padło na unikalnego opancerzonego smoka z serii Castle – Fantasy Era. A konkretniej z zestawu 7048 Troll Warship. Składa się on z 30 elementów, natomiast jego obecna cena wynosi ok. 520zł

źródło: ebay

5. Oriental Dragon – 6129c05pb01

Smok ten pojawił się na rynku w 2003r wraz z serią Orient Expedition. Występuje on wyłącznie w zestawie 7419 Dragon Fortress. Używa on formy znanej nam z klasycznych smoków z serii Castle. Choć ten egzemplarz dostał unikatowe podrasowanie. Ma złoty nadruk z boku i misterny złoty chromowany hełm/głowę z diamentami zamiast oczu, a także półprzezroczyste czerwone skrzydła. Wyceniany jest obecnie na ok 575zł

LEGO Orientalny smok

4. Rancor11323pb01c01

Tego zwierzaka chyba nie trzeba przedstawiać, jeden z najbardziej ikonicznych stworów ze Star Wars. Składa się on z 18 elementów, z czego wszystkie poza pazurami są unikalne. Występuje on tylko w zestawie 75005 Rancor Pit z 2013r. Jego obecna wartość wynosi ok. 700zł.

źródło: brickset

3. Hungarian Horntailhorntail01

Przedstawiciel serii Harry Potter także zaszedł daleko. A mowa tutaj oczywiście o Smoku ,,Rogogon Węgierski” z zestawu 4767 Harry and the Hungarian Horntail wydanego w 2005r. Wyceniany jest on obecnie na ok. 760zł.

źródło: otosection

2. Smaug–  smaug01

Wiele osób spodziewało się, że Smaug dumnie zajmie pierwsze miejsce. Niestety, jako że liczymy do zestawienia także figurki promocyjne, następna pozycja jest warta niemal 18x więcej! Ale mimo to jest on jedną z najchętniej rozchwytywanych figurek zwierząt wśród fanów LEGO.

Na jego cenę wpływa głownie rzadkość i popyt. Jest to jedyne klockowe wydanie tej postaci w historii LEGO, a dodatkowo występuje on w rzadkim i kolekcjonerskim zestawie 79018 The Lonely Mountain. Smok ten składa się z 36 elementów, z czego 8 jest unikatowych tylko dla niego. Mowa oczywiście o głowie, korpusie, nogach, skrzydłach, szyi i kawałku ogona. Jego obecna wartość wynosi ok. 1500zł.

źródło: bricklink
  1. Exclusive T. rex 4000031-1
    Jest to zestaw promocyjny zawierający mini build podstawki hologramowej i unikatową figurkę T-rexa. Ma on unikalne malowanie, a cały set został wyprodukowany w ilości 500 egzemplarzy! Był on rozdawany w 2018 roku podczas różnorakich konkursów (głownie w Europie).
    Jego obecna cena sięga około 20 000zł! (Za nowy zestaw – figurki nie znaleźliśmy nigdzie nowej na sprzedaż).
źródło: ebay

Co sądzicie o tych zwierzakach? Są warte swojej ceny?

Jak być może już wiecie na https://app.faniklockow.pl pojawiła się nowa funkcjonalność – magazyn minifigurek, do którego możecie dodawać swoją kolekcję. A już niedługo pojawią się tam też opcja dodawania właśnie zwierząt! Lądowych, wodnych, latających, a także dinozaurów.