Koniec LEGO DOTS – Seria zniknie pod konie roku

LEGO właśnie ogłosiło, że seria LEGO DOTS wprowadzona na rynek w 2020r zakończy swą obecność w portfolio firmy na koniec 2023r.

źródło: Brothers Brick

LEGO wydało następujące oświadczenie:

,,Drodzy zebrani,

Po dokładnym rozważeniu zdecydowaliśmy się odejść od motywu LEGO DOTS i zintegrować tą technikę budowania opartą na kafelkach z innymi motywami z naszego portfolio
Styczniowe i marcowe premiery nowości LEGO DOTS będą kontynuowane, ale będą również ostatnimi w tym temacie, a wszystkie aktualne produkty z 2022 r. pozostaną na rynku do końca roku.

LEGO DOTS zostało wprowadzone na rynek w marcu 2020 r. z ambicją nawiązania kontaktu z dziećmi poprzez ich pasję do sztuki i rękodzieła — w celu zachęcania do wyrażania siebie i przyciągania nowych konstruktorów do marki LEGO. Był to zupełnie nowy styl budowania, w którym wykorzystano klocki w jaskrawych kolorach, aby pobudzić kreatywność fanów LEGO w zabawny i wyjątkowy sposób.
Ponownie skupimy się na zapewnieniu elementów (Tile’i) w innych obszarach działalności. Wiemy, że społeczność zajmująca się sztuką i rękodziełem wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego chcemy zapewnić dzieciom, które uwielbiają tę propozycję zabawy, możliwość budowania w ten sposób. Możemy również potwierdzić, że ta przerwa nie wpłynie na kierunek naszej działalności w podobnych tematach, takich jak LEGO Art, i nie możemy się doczekać bardziej ekscytujących premier w przyszłości.

Chcemy podziękować wszystkim naszym fanom LEGO DOTS, którzy zainspirowali nas swoją kreatywnością!”

Na ten moment na rynku pojawiło się aż 79 produktów z tej serii. Była ona często używana przez mocerów – zwłaszcza twórców mozaik i obrazów za ich pomocą.
Także dzięki niej pojawiło się na rynku wiele nowych rodzajów elementów. Od haczyków, przez gumowe bransoletki, bo specjalne klocki z naklejkami.

źródło: Brothers Brick

Co sądzicie o decyzji LEGO?
Będzie wam brakowało tej serii?