Poznaj subiektywny ranking najgorszych zestawów LEGO wydanych w 2022 roku!

Koniec roku już za 3 dni, a większość nowości została już zapowiedziana. Postanowiliśmy zatem przygotować dla was zbiór siedmiu (naszym zdaniem) najgorszych zestawów wydanych przez LEGO w 2022r.

Zaczynamy od zestawu, którego cena i wygląd odpychają jeszcze przed zakupem. 75334 Obi-Wan Kenobi kontra Darth Vader. Jest to zestaw z serii Star Wars wydany na podstawie nowego serialu z tego uniwersum – Obi-Wan Kenobi. Zestaw przedstawia nam… no właśnie co? Widzimy od razu że mamy tutaj pojedynek dwóch postaci, 2 dodatkowe figurki z serialu, oraz otoczenie. Czy raczej kupę szarych klocków poskładanych bez ładu i składu. Całość składa się z 408 elementów i kosztuje katalogowo 239.99zł!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-58-1024x505.png

Kolejnym setem na naszej liście został 21334 Kwartet Jazzowy. Co by tu dużo mówić, zestaw średnio pasuje na nasz rynek, stąd też bardzo niskie zainteresowanie nim. Co ciekawe, projekt ten nie zmienił się aż tak mocno względem oryginału, a przeszedł w większości kosmetyczne zmiany, typu podmiana jednej postaci, zmiana koloru sceny i instrumentów. Mimo tego nie postawili byśmy go nawet jako ozdobę na półkę, gdyż po prostu tam nie pasuje. Do tego dochodzi wysoka (480zł) cena, a ograniczona dystrybucja ogranicza jej potencjalny spadek. A wy co o nim sądzicie?

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-59-1024x378.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lego-21334-3.jpg

Po mundialowym szaleństwie wypada ocenić także piłkarski, zestaw: 21337 Piłkarzyki. Projekt ten przeszedł ogromną zmianę i został pomniejszony do skali niemal bezużytecznej. Wszystko zostało skompresowane do wymiarów 41cmx15cmx29cm, co niemal uniemożliwia grę, czy raczej zabawę tym produktem.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lego-21337.jpg

Oprócz stołu, sporo elementów poszło jeszcze na specjalne trybuny, gdzie możemy posadzić dodatkowe minifigurki (które są chyba jedyną zaletą zestawu), jakby nie dało się tego zużyć na powiększenie samego stołu. Co ciekawe, projekt ten z racji problemów z jego skompresowaniem i wykonaniem został niemal skasowany przez LEGO (na co liczyliśmy), ale niestety przeszedł dalej w tej formie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lego-21337-1.jpg

Dobija go jeszcze cena katalogowa ustalona na 1199.99zł. W tej cenie możecie kupić sobie już prawdziwy porządny stół z piłkarzykami dla rodziny, Jednak nawet LEGO uznało, że to cena z d… więc od jakiegoś czasu zestaw ten nieustannie wisi na stronie LEGO w ,,promocyjnej,, cenie 839.99zł.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-60-1024x441.png

Idąc za ciosem, bierzemy na celownik zestaw 76209 Młot Thora. Jest to zestaw przedstawiający młot Thora, jego minifigurkę, a także teserakt, rękawicę nieskończoności i płomień Odyna w minifigurkowej skali. Sama konstrukcja, choć wygląda ładnie, to szału nie robi. Wkurzają za to często wspominane różnice odcieni klocków w tym zestawie, przez co jednolitość bryły jest nieco zaburzona. Cena katalogowa tego zestawu wynosi 569.99zł.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lego-76209.jpg

Kolejnym zestawem, który znalazł się w tym zestawieniu jest 76215 Czarna Pantera. Jest to popiersie upamiętniające niejako Chadwicka Bosemana (Aktora grającego czarną panterę w filmach Marvela).

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lego-76215.jpg

Niestety zestaw ten został zrobiony tak kiepsko, że przez wielu uważany jest za najgorszy od wielu lat. Samo popiersie łamie niejako wygląd serii, przez dodanie do niego kiepsko wymodelowanych rąk. Sama konstrukcja w porównaniu do mini serii, jest kolosalna. Tak zresztą jak jej cena, ustalona na 1649.99zł. I podobnie jak w piłkarzykach, zestaw ten wielokrotnie już trafiał na przeceny na stronie LEGO. Obecnie wyceniany jest na 1319.99zł

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lego-76215-3.jpg

Kolej na policzek dla wszystkich dorosłych fanów LEGO. Czyli tegoroczna odsłona zestawu z podserii Winter Village. Od 2009r. LEGO pod szyldem serii Creator Expert/Icons wypuszcza co roku świąteczne zestawy, z których fani mogą stworzyć swoją własną świąteczną wioskę.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lego-10308.jpg

No właśnie wioskę. Od zawsze zestawy te trzymały się tematyki średnich, choć bardzo szczegółowo oddanych zabudowań lub modeli, pasujących właśnie do zabudowy małego miasteczka/tytułowej wioski. W tym roku LEGO postanowiło jednak ,,ulepszyć” tą serię. I tak oto powstał zestaw 10308 Świąteczna główna ulica.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lego-10308-3.jpg

Nie dość, że mamy tutaj złamanie tematyki, bo zabudowania mamy już typowo miejskie, to jeszcze projekt jest tak biedny, że gdyby nie art pudełka, można by go było pomylić z serią CITY lub zestawami 4+. Dostajemy tutaj za 479.99zł tak naprawdę dwie biedne fasady budyneczków, z wnętrzem bardziej pustym niż mój portfel po Black Friday, oraz jedyny punkt zestawu który jest dobrze zrobiony – klasyczny tramwaj. Jednak za dużo to on nam nie daje. Co prawda trzyma skalę, ale by go zmotoryzować musimy sami kupić sobie podzespoły i tory do niego. Co potrafi przewyższyć kwotę całego zestawu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lego-10308-6.jpg

Ponarzekamy też chwilę na inną świeżą premierę – Hulkbustera 76210. Zestaw ten składa się ze sporej zbroi Hulkbuster MK44 z filmu Marvela „Avengers: Czas Ultrona”. Jej rozmiary robią wrażenie, oraz ciekawie przemyślane jest miejsce na 76206 w jej środku. Jednak posiada ona kilka sporych minusów.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lego-76210.jpg


Pierwszym z nich jest oczywiście ogromna naklejka na tabliczkę wystawową z danymi technicznymi tej zbroi. Zestaw za 2599.99zł ale nadal ma mega wkurzającą naklejkę.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lego-76210-7.jpg

Kolejnym punktem do którego wiele osób się przyczepia, są zaczepy rąk. Skonstruowane lipnie i krucho po prostu nie pasują wizualnie do całości. Całości dopełnia ,,głowa” zbroi do której coś nie mogę się przyzwyczaić. Po prostu mi tu nie pasuje.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lego-76210-4.jpg

Na koniec nie konkretny zestaw, a cała seria. Nasze ulubione CITY. Seria ta wraz z wiekiem magicznie przemienia się serię 4+. I o ile część takich zestawów dla najmłodszych nie jest złym pomysłem, o tyle sama seria już praktycznie upadła.

LEGO City 60330 Szpital - Klocki LEGO® - Sklep internetowy - al.to

Od ok 4 lat, wszystkie zabudowania, czy konstrukcje przeszły z dopracowanych acz prostych modeli, bo modele dla małych dzieci. Nie stanowi ona już targetu 7-12 lat, a 4-6 lat. Część zestawów trzyma jeszcze serię (np. zestawy rolnicze, żuraw kołowy), natomiast zestawy z zabudowaniami typu szpital, czy komisariat szkoda nawet komentować.

A wy co sądzicie o tych zestawach? Nadają się do kategorii najgorszych w tym roku? A może macie innych faworytów? Dajcie znać w komentarzach