Nowe zestawy na Chiński Nowy Rok. Czy mają w sobie ukryty potencjał części?

Niedawno zostały oficjalnie zaprezentowane nowe ekskluzywne zestawy, które pojawią się pod koniec grudnia w sklepach LEGO. Chodzi nam oczywiście o serię Chińskiego Nowego Roku. Zestawy te są ekskluzywne dla sieci LEGO i praktycznie nigdy nie tanieją.

Najciekawszym zestawem jest 80111 Parada z okazji nowego roku księżycowego.

Zestaw ten składa się z 1653 elementów a kosztować będzie 479.99zł. Jego premiera została zaplanowana na 25 grudnia.

Co ciekawe w zestawie zauważono 2 ciekawe elementy. Fioletowy hełm klasycznego kosmonauty oraz fioletową butlę tlenową. Są one na tyle ważne, że nie były nigdy wydane w tym kolorze.

Fani classic space na pewno będą zadowoleni, gdyż elementy te pozwolą na skompletowanie figurki klasycznego kosmonauty w fioletowym kolorze. Nie tak dawno temu przy premierze serii CMF zawierającej torso tego kosmonauty, przeżywaliśmy boom na fioletowy hełm z city pozwalający upodobnić figurkę do klasycznego kosmonauty.

Brick Fanatics

Z nowymi elementami jednak będziemy mogli znowu zauważyć wzrost zapotrzebowania na te torsy oraz 2 wymienione wcześniej elementy. Pozostaje liczyć że trafią one na Pick a Brick online, w przeciwnym wypadku bez problemu zostaną najdroższymi elementami z tego zestawu.

Drugim zestawem, który zadebiutuje już 25 Grudnia będzie: 80110 Model Kolekcjonerski na nowy Rok Księżycowy. Katalogowo kosztować on będzie 379.99zł.

LEGO

Składa się on z 872 elementów i jest modelem czysto ekspozycyjnym. Nie zawiera figurek, ani ukrytych funkcji. Oba obrazki reprezentują różne tradycyjne chińskie symbole świąt: pierwszy model zawiera sztabki złota do zbudowania w „tradycyjnym stylu Yuan Bao”, dwie ryby koi, które mają przynosić szczęście, oraz dwie czerwone koperty, które symbolizują życzenia. Napis na modelu to powitanie „Zhao Cai Jin Bao”, które wita szczęście i skarby w domu.

Drugi model ma wbudowany kwiat piwonii z pozdrowieniem „Hua Kai Fu Gui”, co oznacza kwitnący dobrobyt i szczęście. Oraz nadrukowane motyle (nowy element). Są to zestawy typowo na chiński rynek, więc ten raczej szczególną popularnością się u nas nie będzie cieszył.