LEGO Masters 3 traci widzów – czy powstanie kolejna edycja programu?

Od końcówki września na antenie TVN możemy oglądać trzecią już edycję show LEGO Masters.
Więcej o samym show znajdziecie tutaj: Premiera LM3

Według najnowszych danych z press.pl, LEGO Masters 3 w porównaniu do pierwszych 2 edycji straciło aż 1/3 widzów! Pierwsze 3 odcinki trzeciego sezonu LM były oglądane przez odpowiednio 586tys., 583tys., oraz 517tys. osób. Natomiast pierwsze 3 odcinki drugiego sezonu LM były oglądane przez średnio 798tys. osób.

Jest to wyraźny i dość poważny spadek zainteresowania tym programem. Ale nie ma co się dziwić. W porównaniu do zagranicznych edycji, nasza wypada dość średnio. Od kopiowania zadań z zagranicznych edycji, po jurorów mających (według wielu odbiorców) nikłe doświadczenie by oceniać konstrukcje uczestników.

Wielu fanom nie spodobało się także zapraszanie (,,wciskanie na siłę”) jurorów innych programów stacji celem ubogacenia programu.

Czy w związku z malejącym zainteresowaniem i gorszymi wynikami oglądalności doczekamy się LEGO Masters 4? Tego dowiemy się dopiero za jakiś czas.
Pewne jest jednak, sam program mimo wszystko podniósł nieco zainteresowanie duńskimi klockami w naszym kraju, i to między innymi dzięki niemu grupa LEGO nieustannie rozwija się w Polsce, otwierając choćby kolejne LEGO Story. A wy co sądzicie o tym show?