LEGO Masters 3 Sezon – Premiera już wkrótce

Już 30 września o 20.00 na antenie TVN zadebiutuje 3 sezon popularnego show – LEGO Masters.
Dla osób które nie znają tego programu, krótko wyjaśniamy zasady:
Do rywalizacji stanie sześć drużyn (po 2 osoby w każdej). Zespoły te będą rywalizować w każdym odcinku wykonując 2 zadania.
Co tydzień odpada z programu jedna z par, której praca złożona z klocków LEGO najmniej spodobała się jurorom. Do finału wchodzą trzy pary, które również będą musiały w określonym czasie wykonać zadanie finałowe.
Na zwycięską parę czekają nagrody, o które warto zawalczyć: tytuł Mistrza LEGO, 100 tysięcy zł oraz zestawy klocków o wartości 10 000 zł.

Wyjątkowym dopełnieniem sezonu będzie charytatywny odcinek świąteczny, w którym, dzięki niezwykłym konstrukcjom z klocków LEGO, atmosferę i magię świąt będzie można poczuć w tym roku nieco wcześniej. Producentem programu jest TVN Warner Bros. Discovery, producentem wykonawczym Endemol Shine Polska.  

źródło: TVN

Program będzie miał 2 nowych Jurorów :
Polę Lisowicz – to projektantka graficzna, ilustratorka, artystka. Od ośmiu lat mieszka w Danii. Tam kształciła się w dziedzinie nowoczesnych mediów i komunikacji wizualnej. Swoją przygodę z Grupą LEGO rozpoczęła od tworzenia projektów graficznych oraz współpracy koncepcyjnej nad zestawami celowanymi. Pracowała między innymi nad serią Nexo Knights, LEGO Movie 2 oraz Hidden Side. Obecnie jest odpowiedzialna za projekty graficzne w parkach rozrywki LEGOLAND.

Czesława Mozila – to urodzony w Polsce, a wychowany w Danii autor tekstów, kompozytor, muzyk, akordeonista i aktor dubbingowy. Znany jest z przebojów takich jak “Maszynka do ćwierkania” czy “Ucieczka z wesołego miasteczka”. Prywatnie Czesław to wielki miłośnik warszawskiej Pragi, kotów i oczywiście klocków LEGO, których ma dziś sporą kolekcję. Buduje od dziecka, a inspiracji do tworzenia z LEGO dostarczały mu wizyty w LEGOLANDZIE. W mediach społecznościowych chwali się, że miłość do muzyki i LEGO ma w DNA

Natomiast prowadzeniem programu niezmiennie zajmuje się Marcin Prokop

źródło: TVN

Wśród uczestników znajdą się:
Szymon MentlewiczAleksandra Skoczyńska – Ola Skoczyńska na co dzień pracuje w korporacji działającej w sektorze finansowym. Swojego męża poznała już w przedszkolu. Ola to prawdziwa “geek girl”, która łączy miłość do popkultury z pasją do klocków. Dużo czasu spędza w mediach społecznościowych, gdzie recenzuje zestawy LEGO. Życie jej przyjaciela Szymona od lat również wypełnia miłość do LEGO. Jest autorem kanału o klockach w mediach społecznościowych. Ma też firmę, która zajmuje się sprzedażą używanych zestawów.

źródło: TVN

Maciej Walaszek i Kacper Walaszek – Możecie kojarzyć już braci z drugiej edycji programu “Lego Masters”. Niestety z powodów zdrowotnych musieli zrezygnować w odcinku finałowym. Ponownie zaprezentują swoje umiejętności w trzecim sezonie. Gdy Kacper wpadł na pomysł, by zgłosić się do programu, wybór partnera był oczywisty. Maciej, jego brat, jest dla niego wzorem w każdej dziedzinie. Kacper buduje LEGO od najmłodszy lat. Pytany o prezent zawsze prosi o nowy zestaw klocków. Jego ulubioną serią jest LEGO Star Wars. W przyszłości chciałby zostać grafikiem komputerowym. Maciej studiuje informatykę, a jego największą pasją jest fotografia.

źródło: TVN

Martyna Skudzawska i Piotr Powałowski – Martyna skończyła Politechnikę i jest asystentką projektanta kolejowego. Drugą po LEGO pasją Martyny jest kino. Najbardziej lubi klasyki, szczególnie filmy gangsterskie takie jak “Dawno temu w Ameryce”. Przyjaźni się z Piotrem, który od dziecka lubił główkować i zawsze próbował coś budować. Chyba dlatego został projektantem mostów. W czasie liceum i studiów porzucił klocki by wrócić do nich po trzydziestce. zaczęło się od zestawu, który dostał od ówczesnej narzeczonej. Martyna i Piotr często spotykają się w grupie przyjaciół, by wspólnie budować.

źródło: TVN

Marcin Siedlaczek i Jacek Siedlaczek – Jacek z wykształcenia jest psychologiem, ale zawodowo zajmuje się kreowaniem wizerunku marki. Jest szczęśliwym mężem i ojcem – ma synka, który powoli zaczyna dzielić jego pasję do LEGO. Jego hobby to muzyka. Marcin jest fizjoterapeutą. Prowadzi zajęcia z anatomii w Collegium Medicum na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ma trzy córki, którym często buduje z klocków wszystko co im się zamarzy. Obaj często spotykają się na rodzinne budowanie.

źródło: TVN

Daniel Voiuiev-Larin i Kasia Świętach – Połączył ich Lublin i miłość do tatuaży, które Kasia wykonuje od 7 lat. Z Danielem poznali się w jednym z lubelskich salonów tatuażu. Daniel pochodzi z Ukrainy, gdzie ukończył architekturę na Charkowskim Narodowym Uniwersytecie Budownictwa i Architektury. Od kilku lat mieszkają w Nowym Targu, gdzie prowadzą własny salon tatuażu. Swoje mieszkanie dzielą z liczną gromadą zwierząt. To Daniel zaraził Kasię pasją do LEGO.

źródło: TVN

Adam Gankowski i Mateusz Kowalski – Adam i Mateusz wspólnie tworzą zespół muzyczny – Klisze. Adam choć studiował zarządzanie zawodowo jest specjalistą Service Desk. Mateusz studiował filologię angielską, potem pracował w IT. To Adam „zaraził” Mateusza miłością do klocków. W czasie prób zespołu miał przy sobie LEGO i w każdej wolnej chwili coś z nich budował.

źródło: TVN

Będziecie oglądać ten program? Jak myślicie, która para zwycięży w finale?