Wycofano czy wyprzedano. Czyli statusy zestawów na stronie LEGO

W tym małym artykule przyjrzymy się wszystkim statusom sprzedażowym zestawów z oficjalnego sklepu LEGO. Jest to przy okazji mini poradnik, sugerujący kiedy najlepiej zamówić dany zestaw.

Dostępne teraz – raczej nie wymaga tłumaczenia. Zestaw jest dostępny od ręki. Najczęściej spotykany status.

Zamówienia oczekujące – Możemy złożyć zamówienie już teraz, jednak zostanie ono zrealizowane w późniejszym czasie. Bardzo podobne do ,,Przedsprzedaży” jednak oczekujące występuje w przypadku większego zainteresowania danymi zestawami. (Do jego wysyłki, na ogół dochodzi też szybciej niż data ukazana na stronie LEGO).

Przedsprzedaż – Dość rzadko spotykany status. Daje on możliwość zakupu i zapłaty za zestaw przed datą jego premiery. Jednak wysłany zostanie on dopiero po tej dacie.

Chwilowo niedostępne – Na ogół oznacza, że chwilowo nakład danego zestawu się wyprzedał, ale jeszcze powróci po uzupełnieniu przez LEGO dostaw. Nie oznacza to zmiany jego ceny! (UWAGA: W okresie końcówki roku (Mniej więcej okres Wrzesień-Grudzień) zestawy tak oznaczone czasami mogą zmienić status na wyprzedane!) Co zdarzało się już w przeszłości.

Ostatnie sztuki – są to na ogół ostatki nakładu poszczególnych zestawów. Poprzedza on często status wyprzedano. Może być używany jako wskazówka, że wypisane zestawy wypadają w danym roku. (UWAGA: tylko niektóre z wycofywanych zestawów są tutaj ukazywane!)

Wyprzedano – Zestawy których nakład wyprzedał się całkowicie przed terminem wycofania zestawu. (Takie zestawy warto bardzo szybko nadrabiać, jeśli nie chcemy w późniejszym okresie za nie przepłacić.

Produkt Wycofany – Status uzyskiwany przez zestawy na koniec roku/początek następnego roku). Zestawy z tym statusem na 100% nie pojawią się już ponownie na LEGO.pl, gdyż nie są już dłużej produkowane.

Ciekawym i polecanym przez nas narzędziem do monitorowania takich statusów oraz wycofywań zestawów, jest nasza aplikacja. Znajdziecie tam statusy zestawów, strefę okazji czy przewidywane wycofania! I wiele więcej. Sprawdźcie sami!

https://app.faniklockow.pl/plan-eolPowyższe linki do produktów i strony LEGO.pl to tzw. linki afiliacyjne. Dzięki nim uzyskujemy małą prowizję za wasze zakupy, którą przeznaczamy na rozwój naszej strony.