A to niespodzianka. Zamek rycerzy herbu Lew trafił już do szerszej dystrybucji!

Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom tegorocznych hit wydawniczy Zamek rycerzy herbu Lew (10305) trafił do dystrybucji! Zamek miał być setem ekskluzywnym, jednak obecnie pojawił się w ofercie Media Expert, należącego do grupy TERG, która ma już w dystrybucji Daily Bugle (76178).

Oferta Media Expert na Zamek rycerzy herbu Lew

Na chwilę pisania artykułu nie znamy jeszcze ceny, ale prawdopodobnie będzie to 1699,99 zł, czyli 200 zł poniżej ceny katalogowej LEGO. Tak przynajmniej wynika z kalkulatora ratalnego, który jest już podstawiony do oferty.

Uwzględniając punkty VIP, jak i ew. gratisy, które można było złapać kupując w pierwszych dniach premiery, mimo wszystko wyjdzie drożej. Punkty za ten zestaw to równowartość ok. 90 zł, gratis Leśna Kryjówka ok. 250 zł. Ale, kto do tej pory nie kupił tego wielkiego zestawu, to obecnie bardziej opłaca się jednak kupić w Media Expert.

Czy możemy liczyć na to, że Zamek trafi też do innych dystrybutorów i jego cena poleci np. do 1300 zł? Raczej nie, grupa TERG powinna zostać jedynym, po za LEGO oknem sprzedażowym tego zestawu i większych rabatów, przynajmniej w tym roku bym się nie spodziewał.