Ujawniono nowy Ekspres do Hogwartu.

Fani Harrego i pociągów czekali na ujawnienie nowego zestawu z kultowym Ekspresem do Hogwartu. Zdjęcia miały pojawić się pod koniec miesiąca, ale całkiem przypadkowo wyciekły już wczoraj!
Zestaw jak przewidywaliśmy będzie sporych rozmiarów – 5129 elementów, a jego cena może dojść do 2400 zł. Według plotek do sprzedaży ma trafić pod koniec sierpnia. Pociąg załapał się pod szyld ” Collector’s Edition” i ma być zestawem eksluzywnym, dostępnym tylko w sklepach LEGO.

Pudło jak i sama budowla będą sporych rozmiarów: 118 cm długości i 26 cm wysokości. Niestety prawdopodobnie będzie miało to wpływ na rozstaw kół i nie będzie kompatybilny z klasycznym rozstawem torów.

Oprócz pociągu składającego się z lokomotywy, węglarki oraz wagonu, w zestawie dostajemy ładnie zabudowane tory, oraz wycinek kultowego peronu na stacji King’s Cross.
W wagonie możemy zobaczyć 3 sceny z pierwszego, trzeciego oraz szóstego filmu, wraz z cytatem z odpowiadającej sceny. Pod kafelkiem z cytatem znajdziemy świecące klocki, oświetlające wybrane zdarzenia.

Jak przystało na tak duży zestaw, zawiera 20 minifigurek: konduktor, czarownica z wózkiem, Harry (lata 1, 3, 6 i epilog), Ron (lata 1 i 3), Hermiona (lata 1 i 3), profesor Lupin, dementor, Luna Lovegood, Draco Malfoy, Ginny , Albus Severus, Lily Luna, James Syriusz, a także uczeń Ravenclaw i Hufflepuff.