3, 2, 1 start! Już dziś (w nocy) możecie kupić fenomenalny Zamek, warto się pospieszyć, bo szybko może zniknąć.

Nie przypominam sobie zestawu, wokół którego przed premierą było tyle zamieszania, oczekiwań, dywagacji i podekscytowania oraz narzekania na… cenę. O tym, czy ten zestaw jest właściwie wyceniony pisałem TUTAJ.

Oczywiście możemy powiedzieć o Piratach z Zatoki Barakud, który swoją premierę miał ponad 2 lata temu, największym zestawie w historii czyli Titanicu, czy Domu Kevina, ale w mojej subiektywnej ocenie żaden inny zestaw nie wywołał takiej ekscytacji. Nic dziwnego, LEGO od lat konsekwentnie omijało “zamkowe klimaty”, a przecież spora część AFOL-i wychowała się na serii Castle. Dopiero w ostatnich 2 latach coś drgnęło. Pojawiła się Średniowieczna Kuźnia, Zamek z programu Bricklink, czy zameczek z serii Creator 3w1. Jednak to właśnie na Zamek rycerzy herbu Lew czekali wszyscy i ten set przynajmniej na jakiś czas powinien zaspokoić miłośników rycerzy na koniach.

Zatem, jeżeli dziś (we wtorek 2.08) planowaliście iść wcześniej spać to odradzam. Tuż po północy czasu polskiego rusza sprzedaż tego długo wyczekiwanego zestawu i mimo wysokiej ceny i zapewne sporych zapasów w magazynach LEGO, w środę nad ranem zestaw może złapać status: chwilowo niedostępny. Zróbcie sobie mocną herbatę, zalogujcie się do swojego konta VIP i 23:55 bądźcie gotowi, co minutę odświeżając stronę.

Przypomnę, że od 1 sierpnia przy zakupach za 690 zł dorzucany jest też pożądany gratis: Leśna kryjówka (40567). Czy będzie dostępny w momencie startu sprzedaży zamku? Jest na to spora szansa, wtedy wydatek 1900 zł zaboli trochę mniej, ale nawet jeżeli nie uda się złapać Kryjówki, fani Castle nie powinni się zastanawiać. Mało prawdopodobne jest, żeby set trafił do szerszej dystrybucji i będzie kosztował mniej niż 1900 zł, dodatkowo aż do Świąt może być trudny do upolowania. Zatem oferty na Allegro na poziomie 2500 zł nie powinny nikogo dziwić. W przyszłym roku czekają nas też prawdopodobnie kolejne już podwyżki, wtedy Zamek katalogowo może już kosztować powyżej 2000 zł.

Zatem ręce na klawiaturę i tuż przed północą widzimy się na lego.com. Jeżeli z jakiś względów nie załapiecie się na pierwszy rzut, to 8 sierpnia Zamek trafi do tzw. oficjalnej sprzedaży, wtedy set będzie ponownie (choć na chwilę:) dostępny. Jeżeli mieszkacie w jednym z miast, gdzie jest LEGO Store także w środę będziecie mogli nabyć Zamek, oczywiście przy kasie powinna być weryfikacja, czy posiadacie konto VIP. Jeżeli z jakichś względów jeszcze go nie założyliście to warto, za zakup Zamku dostaniecie prawie 100 zł rabatu na kolejne zakupy.