Na stację wjechał kolejny nowy pociąg. Po towarowym teraz czas na ekspres.

Choć seria City skierowana jest do najmłodszych, to premiery niektórych zestawów wywołują szybsze bicie serca także wśród AFOL-i. Kilka dni temu pisałem o debiucie nowego pociągu towarowego, teraz czas na nowy pociąg pasażerski 60337. A ten może się podobać, choć wyraźnie różni się od poprzednika. Ma aerodynamiczny dziób, charakterystyczny dla pociągów wysokiej prędkości, ma otwierane drzwi i sporo miejsca na zabawę w środku. Do tego 6 minifigurek i kilka ciekawych gadżetów jak rower, czy wózek inwalidzki. Na duży plus działające światłą na przedzie pociągu. Pociąg oczywiście jest sterowany za pomocą dołączonego pilota, zestaw liczy 764 elementy.

Sprzedaż zestawu rusza 1 czerwca, cena katalogowa będzie na poziomie 650 zł. To więcej od poprzednika, który jest wyceniony na 600 zł i wciąż jest w oficjalnej sprzedaży. Obecnie można go kupić z dużą zniżką, za 420 zł. Niedługo zestaw z pewnością zacznie drożeć, LEGO przewiduje jego wycofanie z końcem czerwca.

Najnowsze plotki donoszą, że do końca 2023 roku ma zostać w produkcji stary pociąg towarowy 60198, czy tak będzie? Ciężko stwierdzić, dwa pociągi towarowe w oficjalnej sprzedaży przez 1,5 roku wydają się dziwnym posunięciem, ale w ostatnich latach LEGO wykonuje dużo “dziwnych” ruchów.