Nowy pociąg towarowy ujawniony. Ma mniej elementów od poprzednika i ogólnie chyba wypada gorzej.

Plotki na temat pojawienia się nowego pociągu towarowego krążyły już od dobrych kilku miesięcy. Na pewno był to jeden z bardziej wyczekiwanych zestawów 2022 roku z LEGO City.

Nowy pociąg towarowy o numerze 60336 liczy 1153 elementy i po złożeniu ma 91 cm długości. Designem wpisuje się w nową stylistykę LEGO City, stylistykę, która mi nie odpowiada. Zestawy z tej serii wydawane od 2021 roku są bardziej “juniorskie” i mają o 5-10% mniej elementów. Podobnie jest w przypadku omawianego pociągu towarowego. Patrząc po zdjęciach na plus tego zestawu zaliczyłbym tylko kolejową lawetę do przewozu aut. Nowy towarowy zadebiutuje w sprzedaży 1 czerwca, prawdopodobnie w cenie katalogowej 879,99 zł.

Poprzednik o numerze 60198 ma zejść z produkcji w tym roku, ciężko sobie wyobrazić, że oba pociągi towarowe będą razem długo na rynku. Pociąg towarowy z 2018 roku wciąż można kupić w bardzo dobrej cenie, Amazon oferuje go za 629 zł. Link do oferty TUTAJ.

Poniżej opis ze strony LEGO jak i link do większej ilości zdjęć nowego pociągu: ZDJĘCIA

Do LEGO® City przyjechał pociąg towarowy z potężną lokomotywą i trzema odjazdowymi wagonami w sam raz do przewożenia różnego rodzaju towarów. Wsiądź do wózka wysokiego składowania, załaduj dwa kontenery z roślinami, produktami rolnymi i przetworami na wagon-platformę, a potem umieść stację ładowania samochodów elektrycznych w otwartym wagonie. Opuść górną część wagonu do przewozu aut, wjedź na niego dwoma samochodami elektrycznymi, zabezpiecz je i rusz w drogę zgodnie z rozkładem jazdy.

Przypomnę, że także w tym roku ma zadebiutować nowy pociąg pasażerski, który katalogowo ma być wyceniony znacznie wyżej od poprzednika. Pociąg pasażerski z 2018 roku o numerze 60197 wciąż można kupić w bardzo dobrej cenie za 420 zł, link do Amazona TUTAJ.