Kolejny zestaw z serii Ideas zaprezentowany. Globus trafi do sprzedaży już 1 lutego.

Fani tego zestawu dość długo musieli czekać na jego realizację. Oryginalny projekt został wybrany pod koniec 2020 roku i jest to pierwszy z kilku zestawów Ideas, które zobaczymy jeszcze w tym roku.

Globus (21332) jest dużym zestawem, składa się aż z 2585 elementów. Cena katalogowa zestawu to 899,99 zł i w sprzedaży będzie dostępny od 1 lutego. Póki co nie wiemy, czy trafi do szerszej dystrybucji i czy będzie do kupienia z 20-30% rabatami.

Globus jest sporych rozmiarów, po złożeniu budowla ma 40 cm x 30 cm x 26 cm. Do plusów na pewno należy zaliczyć brak naklejek, wszystkie elementy z grafiką są nadrukowane. Fajnym gadżetem są też fluorescencyjne tile z nazwami kontynentów.

Zestaw to kolejny ukłon firmy LEGO w stronę miłośników podróży. W sprzedaży mamy obecnie Mapę Świata, Koloseum, a do niedawna dostępny był też Statek w butelce. Globus przeznaczony jest oczywiście dla dorosłych fanów LEGO i na stylowym pudełku ma oznaczenie +18.

Zestaw jest ciekawym połączeniem klasycznych klocków LEGO na zewnątrz z klockami LEGO Technic, które tworzą niewidoczny szkielet budowli. Dzięki temu Globus po złożeniu można obracać wokół własnej osi.