Ale kibel! Czy ten projekt ma szansę stać się oficjalnym zestawem LEGO?

Kreatywność fanów klocków LEGO nie zna granic. Możemy się o tym przekonać przeglądając projekty, które kwalifikują się do finałów konkursów Ideas. Ostatnio informowałem o zamknięciu III rundy pomysłów 2021 , tymczasem w I rundzie na 2022 rok mamy już 5 kolejnych propozycji. Obok hitowych: kryjówki ludzi lasu, czy kopalni z dzikiego zachodu barierę 10 000 głosów przekroczyła właśnie… muszla klozetowa.

Wg. autora projektu zestaw ma składać się z 550 klocków, wymiary to 21 cm długości i 22 cm wysokości. Przewidziana jest też działająca spłuczka! Autor dołączył minifigurkę hydraulika, oraz miniaturową muszlę klozetową z tabliczką informacyjną, którą znamy chociażby z UCS-ów Star Wars. Więcej o tym projekcie możecie przeczytać TUTAJ

Czy projekt ma szansę trafić do produkcji? Z uwagi na tematykę i dość niechętne podejście firmy LEGO do wszelkich kontrowersyjnych pomysłów, można by sądzić, że nie. Jednak ta propozycja idealnie wpisuje się w trend budowania rzeczy z klocków, który duńska firma uwielbia, a sam zestaw z uwagi na niewielką ilość elementów byłby stosunkowo łatwy do wyprodukowania. Cena też mogłaby być atrakcyjna, co w połączeniu z zabawną tematyką zestawu, jest gotowym przepisem na hit sprzedażowy. Łatwo sobie wyobrazić, że zestaw byłby częstym prezentem, nawet dla osób, które na codzień nie interesują się klockami LEGO. Które podejście zwycięży? O tym powinniśmy przekonać się pod koniec roku, kiedy to kapituła konkursu wyłoni zwycięzców.