Kolejna runda LEGO Ideas zakończona. Do finału zakwalifikowało się aż 36 projektów!

III przegląd pomysłów LEGO Ideas zakończony. Znów mamy mnóstwo projektów, które uzyskały wymagane 10 000 głosów. Tym razem do ścisłego finału weszło 36 propozycji. Co prawda nie jest to rekord (ostatnio mieliśmy ponad 50), ale i tak zespół LEGO będzie miał z czego wybierać, fajnych potencjalnych zestawów jest cała masa, a miejsc produkcyjnych najwyżej 2-3.

Wśród 36 propozycji aż połowa to budynki. Zarówno te współczesne kamieniczki, które są idealnym uzupełnieniem dla miastowych dioram, jak i te starsze budowle w klimacie rycerzy, piratów, czy dzikiego zachodu.

W ramach serii Ideas, LEGO faworyzuje jednak bardziej abstrakcyjne projekty, stąd do grona faworytów można zaliczyć Układ słoneczny, Land Ahoy, czy kostkę Rubika.

Tawerna piratów ma niewielkie szanse na wydanie.

Fani na pewno ucieszyliby się z wydania Castle Outpost, który nie jest bez szans, LEGO lubi raz na jakiś czas uderzyć w sentymentalną strunę wielbicieli klasycznych serii Castle, czy Pirates. Wielkim hitem mogłaby być też Piracka tawerna

Oczywiście może też pojawić się jakiś zestaw na licencji, których w tym przeglądzie jest ponad połowa. Dużym hitem sprzedażowym mógłby zostać Asterix. czy Dom Muminków.

Dom Muminków nie należy do grona faworytów.

I choć po ogłoszeniu zwycięskich projektów na forach prawdopodobnie będą przeważały głosy niezadowolenia, to pamiętajmy, że LEGO ma swoje mocno restrykcyjne kryteria, którymi kieruje się przy wyborze zestawów do produkcji, oto one:

  1. Czy są już podobne projekty w ofercie LEGO.
  2. Czy projekt jest podobny do tych, nad którymi LEGO aktualnie pracuje.
  3. Czy projekt jest na licencji, którą ciężko zdobyć, lub jest za droga.
  4. Zdolności produkcyjne fabryk.
  5. Jakość konstrukcji, czyli czy budowla się nie rozleci.
  6. Bawialność zestawu.
  7. Oczekiwana sprzedażowe.
  8. Czy zestaw pasuje do filozofii LEGO.
  9. I wiele innych czynników znanych tylko LEGO.
Jeden z piękniejszych projektów w tej rundzie – The meeting point.

Pełną listę zestawów, nad którymi będzie debatowała kapituła LEGO znajdziecie TUTAJ, wyników możemy spodziewać się w połowie roku. Wybrane zestawy w sprzedaży zobaczymy prawdopodobnie w drugiej połowie 2023 roku.