Już 11 projektów na III Przegląd LEGO Ideas. Przeważają zestawy licencyjne

Już jedenaście projektów zdążyło zebrać ponad 10000 wymaganych głosów na III Przegląd LEGO Ideas. Aż siedem z nich to koncepty oparte na licencji. Jakie projekty trafiły ostatnio do III Przeglądu? O tym w poniższym tekście!

11 projektów na III Przegląd LEGO Ideas

Tym razem skupimy się na sześciu najnowszych projektach, jakie trafiły do III Przeglądu. O pięciu pierwszych pisaliśmy pod koniec września tutaj. No dobrze, więc które pomysły mają szansę trafić do sprzedaży?

6. Clockwork Solar System

Źródło: LEGO Ideas

Nie lada gratka dla każdego fana astronomii! Model Układu Słonecznego potrzebował zaledwie 29 dni, aby zebrać 10000 głosów społeczności LEGO Ideas. Ale nie to jest w nim najciekawsze. Projekt składa się z prawie 3000 elementów i odwzorowuje ruch planet wokół Słońca z – uwaga – dokładnością wynoszącą 99,8%!

Ślicznie prezentuje się ośmiokątna podstawa całego mechanizmu. Na każdym boku znajduje się zegar przypisany do każdej planety, który pokazuje panujący na niej aktualny miesiąc! Całość robi naprawdę bardzo duże wrażenie!

7. Dojo

Źródło: LEGO Ideas

Dojo, a więc tradycyjne miejsce do trenowania japońskich sztuk walki, zawiera 6 minifigurek i składa się z około 2750 klocków. Cały obiekt mieści się na powierzchni 48 na 48 studów. Projekt oparty na licencji.

Diorama prezentuje się bardzo ładnie i powinna przypaść do gustu chyba wszystkim fanom kamieniczek z Creatora. Prezentuje tradycyjną japońską architekturę i zawiera mnóstwo smaczków skupionych na stosunkowo niewielkim obszarze. Nie zapomniano chociażby o niewielkim pomostku nad rzeką, wiszących lampionach i kwitnącej wiśni. Japonia pełną gębą!

8. Hocus Pocus

Źródło: LEGO Ideas

Kolejny projekt na licencji – dom sióstr Sanderson z filmu pt. “Hocus Pocus”. To zarazem następna praca składająca się z około 3000 elementów w III Przeglądzie LEGO Ideas – ich dokładna liczba wynosi 2992.

Autorka projektu, Amber Veyt (TheAmbrinator) wprowadziła dość spore zmiany w swoim pierwotnym koncepcie. Stary drewniany dom wygląda teraz zdecydowanie bardziej realistycznie – krzywe deski i belki, a także dziurawy dach wyglądają naprawdę nieźle. Wymiary modelu wynoszą 41 cm szerokości, 46 głębokości oraz 45 wysokości. Zestaw ma zawierać aż 11 minifigurek!

9. Naruto: Ichirako Ramen Shop 20 th Anniversary

Źródło: LEGO Ideas

Z okazji zbliżającej się 20. rocznicy wydania “Naruto: Shippūden” dwóch braci z Hiszpanii (DadiTwins) postanowiło uczcić zestawem LEGO jednego z najbardziej znanych seriali anime. Do III Przeglądu trafił mocno przebudowany koncept. Co zawiera?

Model Ichiraku Ramen Shop – jeden z kultowych budynków Konohy – składa się z około 1600 elementów i 8 minifigurek. Trzeba przyznać, że szczegółowość konstrukcji stoi na wysokim poziomie – pełno tu różnych detali i akcesoriów. Parter składa się z restauracji i kuchni, natomiast poddasze (którego wnętrze nigdy nie było pokazane w anime) zostało urządzone przez projektantów na mieszkanie Teuchiego Ichiraku.

10. Motorized Johnny 5

Źródło: LEGO Ideas

Pamiętasz film pt. “Krótkie spięcie” z 1986 roku? Główne skrzypce grał w nim robot Numer 5. To właśnie on jest projektem – tym razem numer 10 – w III Przeglądzie LEGO Ideas!

Numer 5, czy inaczej Johnny 5, składa się z 2711 elementów. Podobnie jak filmowy pierwowzór, jego model z klocków LEGO potrafi się poruszać! Jest zdalnie sterowany i ma naprawdę sporo różnych funkcji. Jest też całkiem spory: liczy sobie niemalże 60 cm wysokości, 55 szerokości i 29 długości.

11. James Webb Space Telescope (JWST)

Źródło: LEGO Ideas

Teleskop Hubble’a jest zdecydowanie najsłynniejszym w dziejach teleskopem. Być może zostanie zdetronizowany przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, który także trafi na orbitę, ale dopiero pod koniec 2021 roku. Mimo to już teraz powstała jego makieta z LEGO, która dostała się do III Przeglądu!

Projekt zawiera jednego ludzika LEGO, a cały teleskop został zbudowany właśnie w skali minifig. Podobnie jak pierwowzór, klockowy JWST zawiera ruchome elementy. Można go złożyć i rozłożyć do takiej formy, jaką będzie prezentował w przestrzeni kosmicznej.

Oto wszystkie projekty, które trafią do trzeciego Przeglądu LEGO Ideas 2021 (stan na 26.10.2021):

 1. Land Ahoy
 2. Terrariums
 3. Great Coral Reef
 4. Hyrule Castle 30th Anniversary
 5. Avatar: The Last Airbender – Avatar Returns
 6. Clockwork Solar System
 7. Dojo
 8. Hocus Pocus
 9. Naruto: Ichirako Ramen Shop 20 th Anniversary
 10. Motorized Johnny 5
 11. James Webb Space Telescope (JWST)

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO